Search
Close this search box.

Vsetín získal peníze na podporu rozvoje místních iniciativ

Město Vsetín uspělo se svou žádostí o dotaci z Operačního programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika a prostřednictvím Fondu malých projektů získalo finanční prostředky na podporu rozvoje místních iniciativ. Projekčním partnerem Vsetína je město Trenčianské Teplice, které je partnerským městem Vsetína již od roku 1998.

Cílem malého projektu s názvem „Hrnčeku vař“ je posílení přeshraniční spolupráce obyvatel partnerských obcí v nové oblasti – gastronomii a zvýšení atraktivnosti kulturního dědictví pro obyvatele a návštěvníky obou příhraničních regionů.

Hlavní aktivitou projektu je dvojjazyčná kuchařka sestavená s tradičních regionálních receptů, které jsou získané od široké veřejnosti z obou regionů. Návaznost pak bude mít setkání zástupců obou partnerských měst malého projektu, kdy za účasti statutárních zástupců Vsetína a Trenčianských Teplic proběhne křest kuchařky. Kuchařka s názvem „Hrnčeku vař! Kuchařka tradičních pokrmů z okolí Vsetína a Trenčianských Teplic“. Kuchařka bude poté k dispozici při kulturních akcích obou měst či veletrzích cestovního ruchu.

Celkové náklady na malý projekt jsou ve výši 519 tis. Kč, město se na financování bude podílet 86 tis. Kč.

Realizace projektu začala v březnu 2018 a bude ukončená v prosinci 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient