Search
Close this search box.

Vsetín varuje před energetickými „šmejdy“

V posledních dnech se na území Vsetína opět objevili podomní obchodníci, nabízející občanům levnější energie. Při jednání s občany se neoprávněně zaštiťují spoluprací s městem nebo krajem. V případě, že vás navštíví, volejte ihned městskou policii na její tísňovou linku 156.

Podomní obchodníci s energiemi využili informací ze sdělovacích prostředků, podle nichž dojde od počátku příštího roku ke zvýšení cen energií, a opět začali ve vyšší míře navštěvovat domácnosti s nabídkami „levnější energie“. Činí tak i přesto, že na území města Vsetína je podomní prodej zakázán městskou vyhláškou.

Navíc ne vždy jsou nabídky podomních obchodníků až tak výhodné, jak slibují. Tyto osoby tak lze zařadit do kategorie „šmejdů“. Podle posledních informaci občanů se dokonce zaštiťují spoluprací s městem Vsetín či Zlínským krajem a nabízejí vstup do aukce energií, na níž se podle nich město a kraj podílí také. Pozor! Není to pravda!

Při návštěvě podobných obchodníků, kteří bývají často neodbytní, volejte proto ihned městskou policii na její tísňovou linku 156.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient