Vsetín porazil břeclavské hokejistky 12:4, zápas rozhodl již v první třetině

HK Vsetín – ženy : HC Lvi Břeclav 12:4 ( 5:0, 5:3, 2:1)

Sestava Vsetín : Martincová – Filipová, Vávrová L., Matějová, Vávrová H., Hadašová – Krňová, Baslová, Pavlíčková, Čajanová, Součková, Sovjáková

Sestava Břeclav : Zoubková – Bartalová, Vozdecká, Duroňová, Mikuličová – Prokopová, Sadílková, Buociková,. Koníčková, Raclavská, Bartoňková, Pospíšilová

Branky: 2. Sovjáková ( Čajanová ), 2. Sovjáková ( Čajanová, Vávrová), 5. Pavlíčková ( Baslová), 13. Sovjáková ( Čajanová, Filipová), 17. Pavlíčková ( Vávrová L., Baslová), 22. Čajanová ( Matějová, Martincová), 24. Čajanová ( Sovjáková), 27. Čajanová ( Sovjáková, Vávrová L.), 29. Baslová ( Čajanová), 32. Součková ( Pavlíčková, Vávrová H.), 49. Pavlíčková ( Vávrová H.), 51. Sovjáková ( Baslová, Krňová) – 26. Vozdecká, 31. Vozdecká ( Buociková, Sadílková), 32. Vozdecká ( Zoubková), 44. Mikuličová ( Buociková)

Vyloučení : 3:1 Využití : 0:0 Oslabení : 0:0 Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:3, 10:3, 10:4, 12:4

Druhou polovinu soutěže zahájily Lvice na ledě Vsetína. Zápas by se dal charakterizovat jako utkání superrychlých hattricků. Domácí hráčky o osudu utkání rozhodly již po prvních dvaceti minutách, když do kabin odjížděly s luxusním pětibrankovým vedením. Lvice doplácí na zranění z minulých utkání a tak v brance stála opět hráčka H. Zoubková, která se se svým údělem pere statečně. Ve Vsetíně tak chyběly tři hráčky základní sestavy. První tříbrankovou střelkyní se stala domácí T. Sovjáková, která od druhé do páté minuty utkání za 2 minuty a 37 vteřin vsítila první hattrick zápasu. Studený start pro Lvice. Druhou třígólovou se stala taktéž domácí S. Čajanová, která opanovala začátek druhé třetiny a na tři branky jí stačily 4 minuty a 36 vteřin. Třetím hattrickem se blýskla Lvice E. Vozdecká, která to dokázala v polovině utkání za 6 minut a 14 vteřin. Od druhé třetiny se i Lvice dokázaly na ledě více prosadit. Bohužel zejména nástupy do první a druhé třetiny břeclavským hráčkám nevyšly.

Komentář obránkyně N. Bartalové: „Už od začátku bylo jasné, že zápas to bude hodně o bruslení a společném úsilí. Vsetín je jasný favorit naší soutěže. V předchozím zápase jsme došly o gólmanku a jednu hráčku. Pár dalších hráček nám odpadlo v průběhu týdne a jedna dokonce ještě ráno před zápasem, takže jsme odjížděli v počtu 10+1 s tím, že do brány musela nastoupit jedna z hráček z pole, s čímž jsme ale počítaly už dopředu a celý třetí útok byl tvořen nováčky. Nechci se na to vymlouvat, ale v tomhle zápase to hrálo celkem velkou roli. Hned na začátku první třetiny jsme inkasovaly 3 stejné góly z našich chyb, které byly pro gólmanku nechytatelné. Po první třetině za stavu 5:0 jsme si řekly, že se nebudeme ohlížet na skóre, zápas odehrajeme jak nejlépe bude v našich silách a zápas si užijeme. Což si myslím, že jsme v následujících 2 třetinách plnily. Výsledek 12:4 tomu možná na první pohled nenasvědčuje, ale z ledu jsme odešly se ctí a s dobrým pocitem.“