„Vrchlabská nemocnice nyní vzkvétá, “ říká starosta

Radní královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar a starosta Vrchlabí a zároveň senátor za Trutnovsko Jan Sobotka navštívili vrchlabskou nemocnici a prošli většinu oddělení i přilehlý areál. Tématem setkání bylo společné seznámení se s provozem, klíčovými lékaři a také s rozvojovými plány nemocnice. Průvodce jim dělali jednatelka společnosti Penta Hospitals Barbora Vaculíková a ředitel nemocnice Michal Mrázek. Společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje od roku 2016.

„Z nemocnice jsem velice mile překvapený. Jak ze stylu práce, tak z vytvořeného prostředí, které tu pacienti mají. Nyní se jedná o nezastupitelné zdravotnické zařízení na Trutnovsku, respektive na území celého kraje. Vidím zde velmi profesionální přístup,“ uvedl Aleš Cabicar. Prohlídku si pochvaloval i starosta a senátor Jan Sobotka.

„Navázali jsme výbornou spolupráci, nemohu si na nic stěžovat. Nedá se to srovnávat s předchozím majitelem. Pravidelně se setkáváme, plánujeme a společně vše řešíme. Nemocnice a její vedení se snaží vyjít vstříc potřebám našich pacientů a o ty nám jde nejvíc. Jsme rádi, že se nemocnice rozvíjí a vzkvétá, je to určitě ta nejlepší zpráva pro zdejší pacienty,“ uzavřel Sobotka.

„Nemocnice Vrchlabí byla naší první akvizicí. Za dva roky se nemocnici podařilo personálně stabilizovat, takže jako jedna z mála v ČR netrpí akutním nedostatkem zdravotníků, a výrazně zvýšit počet operací a ošetření. Podařilo se nám zlepšit reputaci nemocnice, a to díky našim skvělým zaměstnancům, jsem na ně velmi hrdá a děkuji jim za každodenní pracovní nasazení“, uvedla Barbora Vaculíková, ředitelka Penta Hospitals.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz