Search
Close this search box.

Vrátí se Jaromír Jágr do ruského Omsku?

Jaromír Jágr po skončení letošní sezony oznámil, že v ročníku 2018/2019 by měl znovu nastupovat za kladenský hokejový klub. Nyní se však o jeho služby přihlásil Omsk, kde Jágr už v minulosti působil. Tento ruský klub by měl zájem, aby Jágr za něj odehrál alespoň jeden zápas.

Před opětovným návratem do NHL strávila naše největší hokejová hvězda tři roky v KHL právě v Omsku. Jágr zde zanechal velmi dobrý dojem a i proto si na něj v tomto elitním ruském klubu znovu vzpomněli. Rádi by mu přichystali rozlučkový zápas. Zatím však narážejí na pravidla KHL, která neumožňují, aby hráč odehrál v této lize jen jedno utkání.
V Omsku však věří, že Jágrovi udělí vedení ligy výjimku. Prezident KHL Dmitrij Černyšenko se nechal slyšet, že pokud Omsk podá ohledně Jágrova angažování na jeden zápas oficiální žádost, bude se o udělení výjimky uvažovat.

Jágr začal loňskou sezonu v kanadském Calgary. Po sérii zranění se však dohodl s klubem na ukončení působení v tomto kanadském klubu a přesunul se do Kladna, kde chtěl dohrát sezonu. Jenomže i zde se zranil, při zápase s Havířovem ho protihráč narazil velmi nešetrně na mantinel. Pak už se Jágr ukázal an ledě vždy jen na pár chvil, aby splnil podmínku patnácti odehraných zápasů v sezoně, což by mu pak umožňovalo nastoupit do baráže o extraligu.
Kladno se sice do baráže dostalo, ale Jágr se nestačil dostat ze svých zdravotních problémů a i to možná způsobilo, že se Kladno do extraligy nevrátilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient