Volit v Moravskoslezském kraji může téměř milion voličů

Komunálních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 5. a 6. října 2018 zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1307 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin. V částech Opavska, Ostravska a Karvinska budou voliči zároveň s novými obecními zastupiteli rozhodovat i o třech nových senátorech.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě, který dohlíží na regulérní průběh voleb, nezaznamenal žádný závažný problém s rozvozem či roznáškou volebních lístků, ani neřešil žádnou stížnost týkající se přípravy voleb do zastupitelstev obcí a Senátu Parlamentu České republiky.

„Adresy a kontakty na jednotlivé volební okrsky občané najdou na webové stránce Moravskoslezského kraje. Vlastní průběh hlasování budou monitorovat dvě kontrolní skupiny zaměstnanců krajského úřadu,“ uvedla Gabriela Kopecká, pověřená vedením odboru vnitra a krajského živnostenského úřadu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.