Search
Close this search box.

Volejbalistky VK UP Olomouc mají za sebou první blok letní přípravy

Olomoucké volejbalistky zahájily se začátkem srpna letní přípravu na nový ročník, v němž je čeká mimo jiné kvalifikace o Ligu mistryň. Tu v hanácké metropoli zažili fanoušci naposledy před více než 20 lety, a tak Hanačky dřou, aby zabojovaly o postup do skupinové fáze.

Úvodní blok přípravy, tak svěřenkyně Jiřího Teplého strávily v lesích okolo Svatého Kopečku či kolečkových bruslích. „Je to standardní jako každý rok, kdy máme úvod zaměřený hodně kondičně. Ráno trénujeme bez míče a odpoledne s ním, aby si na něj pomalu zase zvykly. Jsem spokojený, holky se vrátily s chutí trénovat,“ hodnotí desetidenní blok přípravy trenér Teplý.

V přípravě se objevily i nové tváře. Zatímco blokařka Veronika Trnková je ostřílenou hráčkou, tak méně známější je libero Denisa Kulová. „Loni měla špatnou sezonu, protože byla dlouhodobě zraněná, ale věříme, že to je talent,“ říká o rodačce ze Studénky. „Myslím si, že jí pomůže, až se k týmu připojí zkušená Julie Kovářová,“ dodává lodivod Univerzity Palackého.

Ta se v Olomouci objeví až v září, protože si momentálně plní své povinnosti u reprezentačního výběru žen, kde mimo jiné dohlíží na univerzálku Orvošovou a blokařku Struškovou. Olomoucký trojlístek čeká v nadcházejících dnech kvalifikace o ME.

Poprvé se představí kompletní tým divákům v září, kdy jej čeká ve Sportovní hale UP přípravný turnaj TOMI-REMONT Cup. Ten startuje v pátek 7.září a vyvrcholí v neděli, kdy se bude hrát o konečné umístění.

„Diváci se mohou těšit na Olymp Praha, Strabag Bratislava či Duklu Liberec. O dalších účastnících jednáme,“ přibližuje obsazení turnaje, který pro letošní rok získal nového titulárního partnera, trenér Teplý.

Aktuální soupiska:
Kovářová, Kulová, Košická, Michalíková, Dedíková, Orvošová, Napolitano-Šenková, Sokolová, Strušková, Trnková, Kneiflová, Kubínová, Dudová.

Program přípravy:
7.-9.9. TOMI-REMONT Cup v Olomouci
15.-16.9. MIZUNO Cup v Praze
21.-23.9. Turnaj v Olomouci

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient