Volejbalistky TJ Svitavy porazily Benešov

Na hřiště posledního družstva tabulky odjížděly volejbalistky Svitav s vidinou výhry a to se jim vyplnilo.

Benešov – Svitavy 0:3 (-22,-20,-15)

K jednomu z rozhodujících víkendů odjížděli v sedmi lidech bez možnosti střídání a s věkovým průměrem 20,3 roku. Sestava byla jasná: Dvořáková, Šimková E., Šimková B., Šrůtková, Horáčková, Hendrichová a Sýkorová. Tři juniorky, doplněné dalšími mladými, ale již trochu zkušenějšími hráčkami. Nálada z posledního vyhraného zápasu s Nymburkem byla vidět již po cestě na tyto zápasy a přenesla se i na hřiště, kde velkým dílem přispěla k vítězství v obou zápasech. V prvním setu si družstvo zvykalo na podmínky specifické haly, ale od druhého setu si již vítězství nedalo vzít.

Benešov – Svitavy 1:3 (-20,23,-14,-12)
Ve druhém utkání chtěly hráčky potvrdit, že dobrý výkon v prvním zápase nebyl náhoda. Povedlo se, první set družstvo vyhrálo, ale do druhého setu nastoupilo jako vyměněné, nedařil se příjem, udělali několik zbytečných chyb v poli i na útoku a soupeř získal velký náskok. Svitavám se stíhací jízdou podařilo srovnat na 23:23, ale dále byl šťastnější soupeř a set získal pro sebe. Ale na družstvo platila trochu důraznější domluva a další dva sety předvedlo opět svůj výborný výkon a vítězství si již nenechalo vzít.

Stejná situace jako druhý zápas minulý víkend, nadšení a soudržnost během celého dne zase zvedlo výkon celého družstva. Pochvalu tentokrát zaslouží celé družstvo, počínaje nahrávačkou. Bára Šimková se výborně vyrovnala se skutečností, že si ji soupeř důkladně hlídal. K tomuto se přidala i Hendrichová, která zakončila několik těžkých útoků a pomohla dobrým blokem. Obě smečařky potvrdily potřebné sebevědomí, Šrůtková v útoku dostávala příležitostí míň, ale úspěšnost byla vysoká a dohonila to v obraně a náhře. Libero si v potřebné míře dirigovalo obranu.

TJ Svitavy: Klára Dvořáková, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková

Trenér: Martin Knížek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak