Search
Close this search box.

Volejbalistky TJ Svitavy porazily Benešov

Na hřiště posledního družstva tabulky odjížděly volejbalistky Svitav s vidinou výhry a to se jim vyplnilo.

Benešov – Svitavy 0:3 (-22,-20,-15)

K jednomu z rozhodujících víkendů odjížděli v sedmi lidech bez možnosti střídání a s věkovým průměrem 20,3 roku. Sestava byla jasná: Dvořáková, Šimková E., Šimková B., Šrůtková, Horáčková, Hendrichová a Sýkorová. Tři juniorky, doplněné dalšími mladými, ale již trochu zkušenějšími hráčkami. Nálada z posledního vyhraného zápasu s Nymburkem byla vidět již po cestě na tyto zápasy a přenesla se i na hřiště, kde velkým dílem přispěla k vítězství v obou zápasech. V prvním setu si družstvo zvykalo na podmínky specifické haly, ale od druhého setu si již vítězství nedalo vzít.

Benešov – Svitavy 1:3 (-20,23,-14,-12)
Ve druhém utkání chtěly hráčky potvrdit, že dobrý výkon v prvním zápase nebyl náhoda. Povedlo se, první set družstvo vyhrálo, ale do druhého setu nastoupilo jako vyměněné, nedařil se příjem, udělali několik zbytečných chyb v poli i na útoku a soupeř získal velký náskok. Svitavám se stíhací jízdou podařilo srovnat na 23:23, ale dále byl šťastnější soupeř a set získal pro sebe. Ale na družstvo platila trochu důraznější domluva a další dva sety předvedlo opět svůj výborný výkon a vítězství si již nenechalo vzít.

Stejná situace jako druhý zápas minulý víkend, nadšení a soudržnost během celého dne zase zvedlo výkon celého družstva. Pochvalu tentokrát zaslouží celé družstvo, počínaje nahrávačkou. Bára Šimková se výborně vyrovnala se skutečností, že si ji soupeř důkladně hlídal. K tomuto se přidala i Hendrichová, která zakončila několik těžkých útoků a pomohla dobrým blokem. Obě smečařky potvrdily potřebné sebevědomí, Šrůtková v útoku dostávala příležitostí míň, ale úspěšnost byla vysoká a dohonila to v obraně a náhře. Libero si v potřebné míře dirigovalo obranu.

TJ Svitavy: Klára Dvořáková, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková

Trenér: Martin Knížek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient