Volejbalistky se nečekaně trápí, prohrály i druhý zápas

(Aktualizováno před )

Očekávalo se, že kvalifikační skupina se Švédskem, Finskem a Estonskem bude pro české volejbalistky lehkým soustem, jenže opak je pravdou. Po domácí porážce se Švédskem, nezvládly české hráčky ani zápas ve Finsku.

Už v prvním setu si dokázaly Finky udělat menší náskok, o který sice přišly, ale už naznačily, že to s nimi nebude lehký zápas. To se potvrdilo ve druhé sadě, který domácí hráčky získaly rozdílem deseti bodů! Třetí set patřil zase našim hráčkám, ty však nedokázaly dramatickou čtvrtou sadu dojet až do vítězného konce. Finky měly lepší nervy, naopak naše hráčky tato ztráta sady natolik položila, že v pátem setu byly jednoznačně horší.

České volejbalistky ještě pořád mají šanci na postup, ale musí teď bezpodmínečně dvakrát porazit Estonsko. První zápas se odehraje tuto středu v Jablonci, odveta je v sobotu v Tallinnu. Zbývající dva zápasy (Švédsko venku, Finsko doma) se uskuteční až v lednu.

Kvalifikace mistrovství Evropy volejbalistek v Salu (Finsko):

Finsko – ČR 3:2 (-19, 15, -21, 23, 8)

Rozhodčí: Ormonde (Portug.), Niedbalová (Pol.). Čas: 119 min. Diváci: 1204.

Sestava a body ČR: Havelková 21, Holásková 11, Orvošová 7, Mlejnková 20, Purchartová 8, Valková 4, libero Dostálová – Svobodová, Kohoutová, Šmídová, Kopáčová 1, Strušková, P. Kojdová. Trenér: Pommer.

Nejvíce bodů Finska: Vilponenová 27, Kosonenová 17, Karhuová 13.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz