Search
Close this search box.

Volejbalistky Prostějova potvrdily úlohu favoritek a získaly desátý titul v řadě, Olomouc je druhá

Poslední finálový zápas mezi Prostějovem a Olomoucí byl velmi vyrovnaný, ale nakonec po setech 17:25, 25:18, 18:25, 25:13, 15:10 se mohli domácí radovat nejenom z vítězství, ale i z mistrovského titulu.

„Desátý titul je desátý titul, něco takového nemá v novodobé historii tuzemského volejbalu obdoby. Moc a moc děkuji jak za tento jubilejní triumf, tak za všechny předchozí všem, kteří se na nich podíleli. A troufám si říct, že nás možná už nikdy nikdo nepřekoná. Nebo až za hrozně dlouho,“ usmíval se prostějovský klubový šéf Petr Chytil.

Už předešlé finálové výsledky mezi týmy (3:1 a 3:1), naznačovaly, že Olomouc je důstojným soupeřem prostějovskému družstvu. „Navzdory porážce jak dnes, tak v celém finále, chci ale tým pochválit za skvělé výkony, favoritovi jsme díky nim byli hodně důstojným protivníkem,“ zůstal nad věcí kouč Olomouce Jiří Teplý.

Na příští sezonu si bude muset Prostějov najít nového trenéra, protože Miroslav Čada v této funkci končí. Sice bude u týmu nadále působit, ale už jen v roli poradce. „Slíbil jsem majiteli klubu, že uděláme desátý mistrovský titul v řadě za sebou. A mám samozřejmě radost, že se to povedlo. Celých těch deset uplynulých let jsme v Prostějově měli vytvořené super podmínky, pracovalo se mi tu nádherně,“ podotkl Čada.

Prostějovský tým kromě titulů byl úspěšný i v pravidelné účasti v Lize mistrů.

Poslední třetí finálový zápas:
VK Prostějov – VK UP Olomouc 3:2 (-17, 18, -18, 13, 10)
Rozhodčí: Kovář, Krtička
Čas: 105 minut
Diváků: 700
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Kozmíková.
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Ćutuková, Orvošová, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Sajdová, Napolitano Šenková, Dudová, Dedíková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient