Search
Close this search box.

Volejbalistky porazily Duklu Liberec

Pouhý den po pětisetovém finále Středoevropské ligy MEVZA a noční cestě z Maďarska se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na domácí palubovce v televizním utkání závěrečného kola nadstavbové části extraligy proti Dukle Liberec. Vysokoškolačky, které už bez ohledu na výsledek zápasu měly jisté druhé místo před sobotním zahájením bojů v play-off, nakonec udolaly silného protivníka 3:1.

Domácí volejbalistky se z finálového turnaje MEVZA vrátily zpět do Olomouce až nad ránem v den zápasu s Duklou a na jejich hře v úvodu prvního setu to bylo znát. Hosté postupně zvyšovali svůj náskok (3:5, 5:8, 8:12), ale za stavu 14:14 bylo opět vyrovnáno. Následně se rozpoutala přetahovaná o každou výměnu – Liberec vždy o jeden bod vedl a univerzita vzápětí dorovnala. To platilo až do stavu 19:20, pak se ale Hanačkám povedla šňůra tří vítězných míčů a tento moment rozhodl. Dukla už nedokázala zareagovat a po výsledku 25:22 vedl domácí celek 1:0 na sety.
Podobně vyrovnaný jako první dějství byl i začátek toho druhého. Až od stavu 8:8 využil liberecký tým kvalitního servisu Veselé a odskočil na 8:13. Univerzita již tuto ztrátu nedokázala zcela zlikvidovat, přestože se několikrát dotáhla na rozdíl jednoho bodu. Když za stavu 21:22 zvládly volejbalistky Dukly dvě výměny v řadě a poté i svůj druhý setbol, bylo vyrovnáno.

Místo obratu však přišla odpověď Olomoučanek ve velkém stylu. Od stavu 6:6 si postupně připsaly bodové série Michalíková, Strušková a Dedíková a rázem to bylo 19:10. Z tohoto direktu už se Severočešky nevzpamatovaly, a i když ještě jednou snížily na přijatelnější rozdíl (22:12, 22:15), na výhře Olomouce 25:17 to už nic nezměnilo.
Vysokoškolačky byly v laufu a od počátku čtvrtého setu šly za vítězným ukončením zápasu (8:5, 13:9). Jenže Dukla se nevzdávala, nenechala domácí odskočit na větší rozdíl a sama naopak srovnala na 17:17. Další nápor univerzity přinesl vedení 20:17, které už přes poslední dílčí zápletku (22:19, 22:21) vydrželo až do konce. Olomoučanky přemohly únavu i houževnatého soupeře a po výhře 25:23 a celkově 3:1 slavily tříbodové vítězství.

„Gratuluji Olomouci k zaslouženému vítězství. Soupeř byl lepší, měl navrch na přihrávce, nahrávce i na síti. My jsme se snažili, bojovali jsme, ale na domácí jsme neměli,“ uznal trenér Liberce Libor Gálík.
„Po výživném zápasovém programu posledních dní a navíc komplikaci s míči, kdy jsme jeden den hráli MEVZU se značkou Mikasa a den nato ligu bez předchozího tréninku s Galou, jsme měli z utkání s Libercem velký respekt. Ale před zápasem jsem věřil, že to družstvo zvládne, a jsem rád, že jsem se nemýlil,“ neskrýval spokojenost kouč Univerzity Palackého Jiří Teplý. „Na rozdíl od minulého měření sil se stejným soupeřem jsme tentokrát dobře servírovali a dostali tím hosty do stálé mírné defenzivy. Děkuji celému týmu za úspěšné zvládnutí náročné série a divákům za to, že nás dnes i přes velkou únavu doslova dotlačili k vítězství,“ dodal Teplý.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:1 (22, -22, 17, 23)

Sestava VK UP Olomouc: Dudová, Košická, Ćutuková, Napolitano Šenková, Dedíková, Strušková, libero Sainová. Střídaly: Sajdová, Michalíková.

Sestava VK Dukla Liberec:
Delabarreová, Veselá, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, libero Dostálová. Střídaly: Mikšíková, Nečasová.

Rozhodčí: Kavala, Horký. Čas: 113 minut. Diváků: 1100.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient