Search
Close this search box.

Volejbalistky Olomouce prohrály druhý semifinálový zápas

Druhý zápas semifinálové série extraligového play-off přinesl volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc první porážku v letošních vyřazovacích bojích. Dlouho to však na ni nevypadalo. Vysokoškolačky mířily v Ostravě za vítězstvím, vedly už 2:0 na sety, jenže nechaly soupeře nadechnout a zaplatily za to (bohužel i s přispěním rozhodčích) prohrou 2:3.

Hostující tým byl od počátku úvodní sady ve vedení (2:5, 3:8), za stavu 5:10 si vzal trenér Ostravy Zdeněk Pommer oddechový čas, ale úspěch to nepřineslo. Univerzita dál navyšovala svůj náskok (14:23) a teprve poslední výměny přinesly zmírnění domácí porážky na konečných 19:25.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu. Olomoučanky si od jeho začátku udržovaly náskok (4:8), od stavu 11:15 navíc ještě odskočily na 11:21 a tentokrát v koncovce protivníka nijak nešetřily – 15:25.

Úvod třetího setu naznačoval, že by se i nadále mělo hrát podle stejných not (1:4). Po oddechovém času Ostravy však nastal zlom a první technický time přišel za stavu 8:6. Vysokoškolačky už se až do konce sady do vedení zpět nedostaly a ztratily ji 20:25.

Čtvrtá část střetnutí byla bojem o každý míč. Hanačky si v její polovině vypracovaly až čtyřbodový náskok (12:16), domácí celek pak ale ztrátu stáhl (16:19, 18:19) a v závěru za podpory plné haly a žel bohu také rozhodčích otočil z 20:22 na konečných 25:23.

Rozhodnout tak musel tiebreak, jenž byl velmi vyrovnaný a soupeři se rvali o každou výměnu (3:3, 5:3, 7:8, 9:8). V závěru to už vypadalo na to, že univerzita přece jen pojede domů spokojenější (11:13), bojovnost Ostravanek opět podpořená několika kontroverzními výroky sudích však zápas přechýlila na jejich stranu. Po výsledku 15:13 a 3:2 je semifinálová série vyrovnaná 1:1.

„První dva sety byly jednoznačné, dobře jsme servírovali i bránili a zaslouženě vedli. Potom ale přišla ztráta koncentrace, opatrná a zkažená podání, zbytečné chyby, a tím vším jsme soupeře nastartovali. Ve čtvrté sadě jsme až do koncovky vedli, znovu však přišel výpadek a hlavně zbytečně nepotrestané lehké balony od Ostravy. Bohužel tou dobou už začali úřadovat zejména lajnoví, ale i hlavní rozhodčí, kteří pak v tiebreaku otočili čtyři čisté balony. Třeba ten, po němž to bylo 12:13 místo 11:14, byl naprosto jasný. Byla naše chyba, že jsme jim to umožnili, ale i tak si myslím, že by se stále mělo hrát podle volejbalových pravidel,“ zlobil se na svůj tým i na arbitry olomoucký kouč Jiří Teplý.

„Začali jsme vlažně a koukali, jak hraje Olomouc. Ve třetím setu jsme je dostali do tlaku a zápas začali otáčet. Další sety jsme hráli bojovně. Série je 1:1 a je to nový začátek. Hráčky, které přišly na hřiště, pomohly. Fanoušci byli výborní, my musíme být agresivní,“ burcoval trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

Třetí semifinálový duel se bude hrát ve středu 11 dubna od 17 hodin v olomoucké univerzitní hale na Lazcích a jeho vítěz bude jedinou výhru od účasti ve finále.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 3:2 (-19, -15, 20, 23, 13)
Rozhodčí: Renčín, Kostka
Čas: 128 minut
Diváků: 450
Ostrava:
Makauskaiteová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková.
Olomouc: Kubínová, Košická, Čutuková, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sainová. Střídaly: Orvošová, Dudová, Sajdová, Dedíková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient