Volejbalisté Karlovarska se vezou na loňské vítězné vlně

Volejbalisté Karlovarska zatím v této sezoně dokazují, že zisk loňského titulu nebyla žádná náhoda. Během pěti zápasů získali stejný počet výher. Při té poslední se ale pěkně nadřeli a museli ve čtvrtém setu proti Liberci (7. místo) odvracet dva mečboly. O konečném výsledku musela rozhodnout zkrácená hra. „Rozhodla naše touha po vítězství a to, že se nevzdáváme za žádného stavu a stále věříme ve výhru,“ podotkl karlovarský hráč a reprezentant Daniel Pfeffer.

Na druhém místě se s jednou prohrou drží České Budějovice. V tomto posledním kole si vcelku lehce poradily se Zlínem, který zatím neprožívá dobrou sezonu a je poslední.

To naopak v Ústí nad Labem mohou být spokojení. Dosavadní třetí místo je u severočeského týmu příjemné překvapení. O jejich kvalitě se teď na jejich palubovce přesvědčilo i Brno (10. místo).

Po dvou výhrách se na čtvrtou příčku vyšvihlo Kladno. V domácím prostředí lehce přehrálo Ostravu (8. místo). „Po sérii nevyrovnaných výkonů jsme konečně chtěli vyhrát bez větších nervů. Musím přiznat, že jsme byli obezřetní, protože soupeř nehrál v předchozích zápasech vůbec špatně. Naštěstí se nám mimořádně dařil servis, který celý zápas prakticky rozhodl. Přiznávám, že ve třetí sadě jsem měl až do stavu 9:9 obavy, zda nepřijde výpadek jako v předešlých utkáních. Naštěstí jsme se mu vyhnuli,“ řekl po zápase kladenský trenér Milan Fortuník.

Solidně si vede i pátá Příbram, která v dramatickém souboji porazila Prahu a předhonila jí v tabulce.

V duelu dvou týmů ze spodku tabulky byla přesvědčivější Odolená Voda, která přejela Benátky nad Jizerou 3:0. „Dnes jsme podali dobrý výkon a jsme moc rádi za tři body. V prvním setu jsme se rychle dostali do vysokého vedení a set zvládli. Od druhého už to bylo více vyrovnané, ale jsme rádi, že jsme koncovky zvládli a zaslouženě máme tři body,“ podotkl Tomáš Kotrch, kapitán Aero Odolena Voda.

Extraliga volejbalistů – 5. kolo:

Příbram – Praha 3:2 (-18, 23, -21, 22, 20)
Nejvíce bodů: Lech 29, Böhm 11, Graham 10 – Naarden 25, Šulc 16, Krajčovič 12.

Ústí nad Labem – Brno 3:1 (-20, 22, 20, 24)
Nejvíce bodů: Kramar 16, Koci a Willyan po 14 – Okošanovič 22, Hrazdira 16, Hukel 11.

Kladno – Ostrava 3:0 (16, 14, 18)
Nejvíce bodů: Konečný 16, Hýský 11, Vemič a Habr po 8 – Janků 9, Beal 5.

Liberec – Karlovarsko 2:3 (18, -23, 17, -24, -11)
Nejvíce bodů: Štokr 21, Šulista a Veselý po 14 – Rejlek 26, Zmrhal 14, Vašina 9.

Odolena Voda – Benátky nad Jizerou 3:0 (15, 23, 23)
Nejvíce bodů: Hladík 17, Mikula 11, Walsh 9 – Indra 19, Hudák 11.

České Budějovice – Zlín 3:0 (18, 19, 18)
Nejvíce bodů: Šotola 23, Staples 11, Ondrovič a Kraffer po 9 – Adamec 12, Kozák 6, Čechmánek a Navláčil po 5.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak