Volejbalisté skončili těsně pod vrcholem, ve finále nestačili na Estonsko

(Aktualizováno před )

Jednoznačným výsledkem 0:3 skončil finálový zápas Evropské ligy mezi Českem a Estonskem. I přes porážku ale čeští volejbalisté postoupili do kvalifikace o Ligu národů.

Estonsko vyhrálo díky dominaci v útoku a také výškové převaze středových hráčů. Všechny tři sety měly v podstatě stejný průběh. Čechům se dařilo dotahovat ztrátu, ale koncovky vždy nezvládli. „Estonci byli lepším týmem. Po přihrávce měli lepší čísla a v obraně nás převyšovali. Jejich středáci měli výškovou převahu a obranu měli hodně dobře srovnanou,“ řekl po utkání trenér Michal Nekola.

Český tým nyní čeká kvalifikace Ligy národů. Střetnou se v ní znovu s Estonskem, Portugalskem, Kazachstánem, Kubou a s Chile. „Pojedeme tam s pokorou a s vírou v lepší zítřky. Jdeme se prát o další vítězství,“ dodal Nekola.

Finále: ČR – Estonsko 0:3 (-21, -22, -21)

Sestava a body ČR: Finger 18, Džavoronok 12, Zajíček 10, Janouch 1, Michálek 1, Sobotka 2, libero Moník – Hadrava 1, A. Bartoš 5, P. Bartoš, Patočka 1. Trenér: Nekola. Nejvíce bodů Estonska: Venno 14, Teppan 13, Tammemaa 12.

O 3. místo: Turecko – Portugalsko 3:2 (16, -21, 14, -22, 11).

České volejbalistky si finále nezahrají

I naše volejbalistky prohrály jednoznačně v Evropské lize. Stalo se tak ale už v semifinále. Maďarky byly nad jejich síly, nezískaly s nimi ani set.
Určitou šanci měly ještě v prvním setu, kdy mohly zdramatozovat koncovku, ale nakonec jim Maďarky v závěru sady bodově odskočily.

„Za celý zápas jsme nebyly schopné najít recept na jejich smečařky. Obě hrály výborně a my jsme je nemohly jak v poli, tak ani na bloku ubránit. Bohužel nepostupujeme. Ale musíme se z prohry rychle oklepat a zítra zabojovat v zápase o třetí místo s Finskem,“ uvedla kapitánka českého týmu Purchartová.

Evropská liga volejbalistek – semifinále v Budapešti:

Maďarsko – ČR 3:0 (21, 19, 19)

Rozhodčí: Cambri (Belg.), Ozbar (Tur.). Čas: 83 min. Diváci: 1500. Sestava a body ČR: Kossányiová 7, Purchartová 8, Toufarová 6, Mlejnková 18, Strušková 1, Valková 2, libero Dostálová – Baumruková, Nová, Orvošová 1, Holásková 2. Nejvíce bodů Maďarska: Szakmáryová 21, Sándorová 18.

Bulharsko – Finsko 3:0 (21, 13, 14).