Search
Close this search box.

Volejbalisté Jihostroje vyhráli nad Ústím, v sérii vedou 1:0

Trenér Jihostroje René Dvořák vsadil na základní sestavu s mladým univerzálem Markem Šotolou. Druhá strana, vedená Petrem Bromem, nastoupila v osvědčené sestavě s univerzálem Kramárem, jenž se stal nejvíce bodujícím hráčem základní části UNIQA extraligy.

Utkání zahájil smělým útokem Marek Šotola. Domácí vyborně servírovali a do prvního oddechového času vstupovali za vedení 8:2. Po celou dobu první sady si lídr labulky držel velký náskok ve vedení. Hostům se nedařilo v útoku a stav 20:7 pro Jihostroj napovídal, kdo bude vítězem první sady. První set ukončil smečař Tomáš Fila. Budějovice přehrály Ústí nad Labem s velkým bodovým rozdílem 25:9.

Ve druhém setu se tým Petra Broma rozehrál, ale domácí Jihostroj si držel bodové vedení pevně v rukou a do druhého oddechového času vstupoval za vedení 16:9. Bodoval Šotola i Ondrovič. Za stavu 24:17 vzal ještě René Dvořák oddechový čas, ale vzápětí už Marek Šotola set ukončil (25:17).

Třetí sada byla nejvyrovnanější (11:11). Tým Petra Broma bojoval, ale eso Marka Šotoly posunulo skóre do dvoubodového vedení (13:11). Výborně servíroval Kramár a Ústí opět dorovnalo na 15:15. Vyrovnaný vstup do závěrečné koncovky přerušil oddechový čas Petra Broma. V závěru se hostům nepovedl servis a úspěšný jihočeský blok Tomáše Fily set ukončil.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl univerzál Marek Šotola, jenž během tří setů nasbíral 17 bodů. Na straně hostujícího Ústí byl nejvíce bodujícím hráčem Filip Kramár (14 bodů).

VK Jihostroj České Budějovice – SK Ústí nad Labem 3:0 (25:9, 25:17, 25:19)

Stav série: 1:0

Sestava Jihostroje:
Palgut, Mach, Michálek, Ondrovič, Fila, Šotola. Libero: Kryštof. Trenér: René Dvořák.
Sestava Ústí: Kramár, Tibitanzl, Bartůněk L., Prajzler, Voth, Bartůněk V., Libero: Kořínek. Střídali: Šulava, Vodvárka. Trenér: Petr Brom.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Vstoupili jsme do zápasu jako uragán, dobrým servisem a soustředěně. Ve druhém setu Ústí vystrčilo růžky, ale i to jsme si uhráli v pohodě. Ve třetím setu bylo těžké udržet koncentraci z prvního setu, možná jsme malinko polevili. Ústí dobře podávalo a drželo s námi krok do stavu 19:19. Ale v domácím prostředí u nich doma to bude určitě daleko těžší.
Petr Brom (trenér Ústí nad Labem): Dnes se vůbec neprosazovali smečaři. Měli jsme z Budějovic až příliš velký respekt. Bojovnost na Budějovice nestačí. Jihostroj byl dnes ve všech činnostech lepší. .

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient