Volejbalisté Jihostroje přivezli z Ostravy plný počet bodů

Před kamerami České televize hráči VK Jihostroj nezaváhali a dovezli z Ostravy plný počet bodů. Hráčem utkání byl vyhlášen Peter Ondrovič.

Ze začátku utkání se hráči Jihostroje nemohli trefit do servisu a díky častým chybám umožnili domácímu týmu se ujmout vedení. To však netrvalo dlouho a do koncovky úvodní sady vstoupili hosté již s bodovým náskokem a dotáhli první set do vítězného konce.

I druhý set začal vyrovnaně. Hráči Jihostroje ale vypadli z rytmu a domácí se ujali výrazného vedení 20:13. Trenér Jihočechů René Dvořák vystřídal většinu sestavy, ale ani nováčci na hřišti nedokázali stav utkání obrátit a zápas se tak vyrovnal na 1:1 na sety.

Jihočeši se výrazně zlepšili na příjmu a začátkem třetího setu doslova trhali obranu hostů. Utekli domácím až na rozdíl deseti bodů na stav 16:6. Výrazné vedení udrželi až do konce setu a deklasovali domácí 25:12.

I poslední sada se nesla v podobném duchu jako první dvě. Týmy se přetahovaly o každý míč v podstatě až do koncovky. Tam hosté trochu více zabrali a drželi si průběžně tříbodový náskok, který již nepustili. Jihostroj získal v Ostravě tři body.

VK Ostrava – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (-22, 17, -12, -20)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!