Volejbalisté Jihostroje ovládli dramatickou bitvu proti Dukle

Úplně nabitá Sportovní hala viděla krásnou volejbalovou bitvu. První dva sety rozhodovaly dramatické koncovky, až ten třetí skončil jiným než dvoubodovým rozdílem. Dukla výborně bránila a obrátila vývoj utkání ve svůj prospěch. Do čtvrtého setu nastoupili Jihočeši s obměněnou sestavou, Křesťan vystřídal Šotolu a Jihostroj srovnal na 2:2. V pátém setu byl Jihostroj lepším týmem a vyhrál další domácí dramatickou bitvu.

Na utkání kola se těšili diváci v Českých Budějovicích. Volejbalisté Jihostroje se s Libercem (v nové sezoně zde působí i odchovanec Jihostroje Petr Šulista) střetli loni v boji o bronzové medaile a rozhodně měli Dukle co vracet.

V prvním setu to byla přetahovaná o každý bod. Oba týmy začaly velmi soustředěně, dominovaly hlavně obrany. Jihostroj při podání Kraffera odskočil na 16:14, ale hosté znovu dotáhli. Dvě chyby v útoku domácích (Michálek, Šotola) znamenaly první setbol pro Duklu. Nakonec nervy drásající koncovku, kdy domácí odvraceli tři setboly a proměnili až svůj sedmý, získal pro sebe úspěšným blokem Jihostroj.

Velmi vyrovnaná bitva byla k vidění i ve druhém dějství. Jihostroj si vypracoval náskok 24:21, ale své šance nevyužil a ze zisku setu se tentokrát radoval hostující Liberec.

Také úvod třetího setu byl jako přes kopírák. Jihostroj měl lehce navrch, ale Dukla i díky Štokrovi a Šulistovi držela krok. V průběhu se po delší době opět na bloku představil kapitán domácích Radek Mach, který několik utkání neodehrál kvůli výronu v kotníku. Druhá půlka setu patřila hostům. Velmi dobře podávali i bránili, vedli již 23:17. Trenér Dvořák ještě zamíchal sestavou, na palubovku přišli Kupilík s Křesťanem, ale Štokr žádné drama nepřipustil.

Do čtvrtého nastoupili Jihočeši v pozměněné sestavě. Na univerzálu zůstal Křesťan a místo Kraffera na smeči naskočil zkušený Fila. Diváci ve Sportovní hale burcovali domácí hráče a hnali je za vítězstvím. Hrálo se podle stejných not: boj o každou výměnu, oba nahrávači vymýšleli, jak překvapit soupeře. Více štěstí v koncovce měl Jihostroj, setbol proměnil ranou ze středu Todua.

V pátém setu začal Jihostroj lépe. Křesťan se blýskl tvrdými útoky, bojovník Todua blokem (6:3), ale Liberec uhrál čtyři body za sebou a drama pokračovalo. Strany se měnily za stavu 8:7 pro Jihočechy. V báječné atmosféře nakonec větší touhu po vítězství prokázali domácí. Jihostroj vyhrál pátý set 15:12 a udržel letošní domácí neporazitelnost.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:2

VK Jihostroj České Budějovice: De Amo, Michálek, Todua, Šotola, Kraffer, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Mach, Fila, Kupilík, Křesťan.
VK Dukla Liberec: Šulista, Holubec, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libero Kopáček. Střídali: Správka, Srb, Leikep.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak