Voják z Vyškova podlehl střelnému zranění

„S politováním sdělujeme, že v dopoledních hodinách zemřel příslušník Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově. Podlehl střelnému poranění hlavy,“ uvedl Jindřich Plescher z tiskového oddělení generálního štábu.

K neštěstí došlo včera v ranních hodinách ve vyškovských kasárnách. 26 letý voják byl okamžitě převezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Brně. Už v tu chvíli byl ve vážném stavu.

Mladý voják pracoval ve vyškovských kasárnách jako příslušník zabezpečovací jednotky. Více informací nechce armáda zveřejnit, stejně tak další zprávy nepodala brněnská Fakultní nemocnice.

Vojenská policie nadále případ vyšetřuje.

Ve Vyškově sídlí Vojenská akademie, která nejenom pořádá kurzy pro profesionální vojáky, ale hlavně vychovává armádní nováčky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.