Voják si smrtelné zranění způsobil sám

Jak už jsme vás minulý týden informovali, ve Vojenské akademii ve Vyškově došlo ve čtvrtek ke střelnému zranění jednoho z vojáků. Druhý den postřelený 26 letý voják v brněnské fakultní nemocnici zemřel.
Dnes Vojenská policie oznámila, že si voják střelné zranění způsobil sám. „Doposud nashromážděné indicie nenasvědčují tomu, že by došlo k zavinění druhou osobou,“ informovala v pondělí mluvčí Vojenské policie Nikola Hájková.
Nyní se bude vyšetřovat, zda si tento příslušník zabezpečovací jednotky zranění způsobil úmyslně či šlo o nešťastnou náhodu. „Nic bližšího zatím říct nemůžeme,“ podotkla Hájková. Dodala však, že se Vojenská policie bude snažit tento případ co nejdříve uzavřít.
Ke smrtelnému zranění došlo ve Vyškově i vloni, kdy při manipulaci s granátem zemřel třiačtyřicetiletý nadporučík Vojenské policie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.