Search
Close this search box.

Vojáci bránili čest svých mrtvých kamarádů. Došlo i k napadení policisty

Smutek ze ztráty kamarádů, tzv. „chlapská čest“ a samozřejmě alkohol a pravděpodobně i dokazování si síly způsobily konflikt, který se odehrál o víkendu na diskotéce v klubu Apollo v Sezimově Ústí.

Před pár dny se z mise v Afghánistánu vrátila část vojáků. Devět z nich se rozhodlo uvolnit se po nelehkých měsících v daleké zemi na sezimovoústecké diskotéce. Vše probíhalo v pořádku, dokud prý jeden z hostů se nezačal do nich navážet a kritizovat jejich padlé kolegy (zemřeli při srpnovém sebevražedném útoku v Afghánistánu) a nadávat jim do žoldáků. To se vojákům logicky nelíbilo a jeden z nich měl dotyčného provokatéra napadnout. Konflikt se snažila uhasit ochranka, ale její členové také utržili několik ran. Majitel podniku proto přivolal policii. Ale ani její přítomnost nedokázala v první chvíli vojáky uklidnit. Jeden příslušník armády dokonce před diskotékou napadl zasahujícího policistu. Za to mu hrozí i několik let vězení.

„Policií České republiky byl zadržen příslušník ozbrojených sil pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ potvrdila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. Právě vojenská policie převzala případ od státní. Z toho důvodu už státní policie neuvedla, jak k velkému zranění přišel při konfliktu policista. „Nemůžeme uvádět žádné bližší konkrétní informace,“ informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient