Vojáci bránili čest svých mrtvých kamarádů. Došlo i k napadení policisty

Smutek ze ztráty kamarádů, tzv. „chlapská čest“ a samozřejmě alkohol a pravděpodobně i dokazování si síly způsobily konflikt, který se odehrál o víkendu na diskotéce v klubu Apollo v Sezimově Ústí.

Před pár dny se z mise v Afghánistánu vrátila část vojáků. Devět z nich se rozhodlo uvolnit se po nelehkých měsících v daleké zemi na sezimovoústecké diskotéce. Vše probíhalo v pořádku, dokud prý jeden z hostů se nezačal do nich navážet a kritizovat jejich padlé kolegy (zemřeli při srpnovém sebevražedném útoku v Afghánistánu) a nadávat jim do žoldáků. To se vojákům logicky nelíbilo a jeden z nich měl dotyčného provokatéra napadnout. Konflikt se snažila uhasit ochranka, ale její členové také utržili několik ran. Majitel podniku proto přivolal policii. Ale ani její přítomnost nedokázala v první chvíli vojáky uklidnit. Jeden příslušník armády dokonce před diskotékou napadl zasahujícího policistu. Za to mu hrozí i několik let vězení.

„Policií České republiky byl zadržen příslušník ozbrojených sil pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ potvrdila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. Právě vojenská policie převzala případ od státní. Z toho důvodu už státní policie neuvedla, jak k velkému zranění přišel při konfliktu policista. „Nemůžeme uvádět žádné bližší konkrétní informace,“ informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!