Search
Close this search box.

Vodicí pes doprovodil svého pána do FN Plzeň

Ve FN Plzeň byl hospitalizován mladý nevidomý pacient, který měl s sebou svého „parťáka“ vodícího psa s krásným jménem Pele. Pro pana Jana byl první rok slepoty nejtěžší, nevidí již 5 let. Tříletý černý labradorský retrívr Pele prodělal speciální 18 měsíční výcvik a s Janem společně sdílí radosti i starosti života od března loňského roku. Jan byl hospitalizován 8 červencových dnů. Pele se naučil, kde je nemocniční koupelna a kde toaleta, aby pána zavedl, kam potřeboval. Svého pána kontroloval i v noci, zda dýchá. Čumákem strkal do spícího Jana a ten mu musel odpovědět nebo jej pohladil. Pan Jan získal svého psa od Nadačního fondu Mathilda a jsou nerozluční kamarádi. Černého chlupáče si oblíbili nejen pacienti, ale i zaměstnanci, zájem o venčení psího kamaráda byl obrovský.

Pacient se smyslovým nebo tělesným postižením, který využívá psa se speciálním výcvikem, má právo s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav na doprovod a přítomnost psa u sebe ve zdravotnickém zařízení. Pes má v doprovodu svého pána umožněn vstup do všech veřejně přístupným míst v nemocnici .

Psovi je zajištěna tzv.životní pohoda zvířete. Životní pohoda zvířete je dána schopností zvířete vyhnout se strádání a uchovat si tělesnou zdatnost. Obojek, vodítko, stravu a ostatní pomůcky (misky, sáčky na exkrementy, apod.) si zajišťuje vlastními prostředky strana pacienta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient