Vodárna Plzeň připravila zábavný program na sobotu v plzeňské zoo

Společnost Vodárna Plzeň se stala generálním partnerem Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Nově vzniklé partnerství bude veřejně zpečetěno v sobotu 8. září v 15 hodin předáním symbolického šeku a adopcí vydry říční v areálu zoo. Připraven je i další doprovodný program.

„Děti se mohou kromě vydry těšit také na vodní stezku a vyhrát zajímavé ceny,“ pozval na akci technický náměstek primátora a předseda představenstva plzeňské vodárny Pavel Šindelář. Program začne již v 11 hodin a vyvrcholí adopcí vydřího samce Bonifáce a následným krmením v prostoru expozice České řeky u statku Lüftnerka.

Plzeňskou vodárnu i zdejší zoologickou zahradu pojí svědomitý přístup k životnímu prostředí a péči o něj. Vodárna v souladu se svou environmentální politikou usiluje o eliminaci dopadů provozovaných činností na jednotlivé složky životního prostředí, zoo se pak aktivně zapojuje do různých projektů ochrany přírody nejen v České republice, ale i ve světě.

„Při naší každodenní práci se zvířaty a rostlinami a cestách za nimi do různých koutů světa stále více vidíme, že už neplatí původní sůl nad zlato, ale voda nad zlato. Vody si musíme vážit a chránit ji všemi způsoby,“ vyzdvihl význam vody ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček a dodal: „Jsme velmi rádi za generální partnerství zoo právě od vodárny i za patronát nad akčním samcem vydry říční Bonifácem.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak