Vloupal se do vozidel a skončil ve vazbě

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 23letého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání pokračujících přečinů Krádež a Poškození cizí věci a přečinu Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obviněný muž měl během tří dnů na konci srpna v Sokolově na parkovištích u místních obchodních domů vniknout do pěti zaparkovaných vozidel, která prohledal a odcizil z nich například osobní doklady s platební kartou. Při vniknutí do vozidel měl u některých poškodit zámky, u jiných zase vytrhnout dvířka přihrádky, poškodit mechanismus zamykání víčka nádrže u nádrže nebo lak vozidel. V jednom z vozidel dokonce usnul a probudil ho až příjezd policejní hlídky, která jej následně zajistila.

Celkem svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř 60 000 Kč.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce dnes na muže uvalil vazbu a policisté ho eskortovali do věznice.

V případě prokázání viny může být muž u soudu potrestán odnětím svobody až na tři roky, neboť byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak