Vloni slavila titul za zvuku německé hymny, letos už pod českou vlajkou

Skeleton nepatří nejenom v Česku, ale snad v žádné zemi mezi nejpopulárnější sporty. Proto když se v loňském roce Anna Fernstädtová rozhodla, že přestane jezdit v německých barvách a bude reprezentovat Českou republiku, nepsalo se o tom na titulních stránkách novin. Přesto si obzvlášť nyní zaslouží pozornost, protože se jí povedlo obhájit titul juniorské mistryně světa.

„Česká mistryně světa, to zní dobře, ne? Je to trochu hezčí, než když jsem vyhrála za Německo. Protože vím, že pro český skeleton, trenéry, všechny lidi okolo, je tenhle úspěch důležitější, než byl pro lidi v Německu,“ řekla Fernstädtová v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ji zastupuje.

Na dráze v německém Königssee to díky svému předchozímu „angažmá“ v Německu velmi dobře zná. „Znám tu dráhu nejlépe ze všech na světě, je jasné, že mi vyhovuje,“ podotkla 22letá skeletonistka.

Jestliže na juniorském světovém šampionátu se od ní čekala medaile, na březnovém klání nejlepších seniorských skeletonistek už bude moci jen překvapit. „Nebudu pod žádným tlakem, protože se ode mě nebude čekat zlato jako mezi juniorkami. Vyhrála jsem Interkontinentální pohár, teď jsem obhájila titul juniorské mistryně světa, takže už teď je to dobrá sezona. Do Kanady můžu jet v klidu,“ uvedla Fernstädtová.

Kanadský šampionát bude pro ní velká neznámá, protože se letos ještě se světovou špičkou neutkala. Když závodník začně jezdit za jinou zemi, nesmí se „za trest“ zúčastnit v prvním roce Světového poháru. Fernstädtová tak musela objíždět závody Interkontinentálního poháru, kde se jí však výrazně dařilo a byla v něm nejlepší.

Kdo ví, třeba bude patřit mezi nejlepší i mezi seniory a za tři roky díky úspěchu na olympiádě proslaví tento neznámý sport, jako se to povedlo Martině Sáblíkové ohledně rychlobruslení.

foto: Týden.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak