Vloni na podzim napadl řidiče, policie jej nyní obvinila

Hned z několika trestných činů policisté v těchto dnech obvinili 24letého mladíka z Náchodska, který v říjnu minulého roku v podnapilém stavu udeřil pěstí řidiče linkového autobusu za to, že ho chtěl vykázat z přepravy. Při vyšetřování policisté skutek překvalifikovali z přestupku na trestný čin. V těchto dnech vyšetřování ukončili zahájením mužova trestního stíhání.

Mladík, jehož policisté viní z napadení řidiče a výtržnictví, nastoupil 6. 10. 2017 po deváté hodině večer v Hronově do autobusu a přepravoval se s dalšími známými do Náchoda. Jenže podnapilý muž v průběhu cesty neudržel v klidu žaludek a autobus znečistil. Když ho řidič chtěl vykázat z přepravy, začal mu vyhrožovat a napadl ho údery pěstí. Řidiči přitom způsobil zranění, s nímž musel být hospitalizován.

Protože se svého jednání dopustil na místě veřejně přístupném v přítomnosti dalších cestujících, policisté ho obvinili  z trestných činů ublížení na zdraví  a výtržnictví. A nakonec přidali obvinění z trestného činu vydírání, neboť muž po řidiči požadoval odvezení až na konečnou a v případě odmítnutí hrozil jeho likvidací.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient