Search
Close this search box.

Vlci mají konkurenci. Medvěd na Vsetínsku roztrhal pět ovcí

Majitelé ovcí si se skřípěním zubů už zvykli, že si občas na jejich zvířatech naládují své žaludky vlci. Tyto divoké šelmy ale možná budou mít konkurenci v hodování jehněčího masa. Na Valašsku totiž medvěd roztrhal několik ovcí a navíc ještě vyvrátil včelíny. K této, na naši oblast nezvyklé, události došlo v neděli ráno na Vsetínsku v Horní Jasence.

„Upozorňujeme, že se po lesích v okolí Vsetína pohybuje medvěd. V noci roztrhal ovce a vyvrátil včelíny na Horní Jasence. Dbejte maximální obezřetnosti,“ uvedli na sociální síti Facebook policisté.

Včera ráno dostala policie hlášení od jedné z obyvatelek Horní Jasenky, že našla v ohradě pět potrhaných ovcí. Policie při ohledání místa zjistila, že to má na svědomí medvěd. Huňáč navíc ještě vyvrátil včelí úl a zlomil třešeň. „Jednalo se o škody na úlech a ohradách pro ovce v katastru Bystřičky. Mělo k tomu dojít někdy během sobotního večera až nedělního poledne,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Místní obyvatelé si myslí, že by mohlo jít o toho samého medvěda, který se před 14 dny potuloval Vizovickými vrchy a Vsetínskými Beskydy. Zahlédly ho děti, které se vracely ze školy. O týden později ho však svědci zahlédli i na dalších okolních místech, u Vysokého Pole, Bratřejova, Březůvek a mezi Doubravami a Hřivínovým Újezdem na Zlínsku. Na posledním zmiňovaném místě u silnice prý medvěd setřepával a poté požíral švestky.

Podle ochránců Chráněné oblasti Beskydy je nutné, aby lidé při setkání s medvědem zachovali rozvahu a klid. Medvěd se zpravidla snaží kontaktu s lidmi vyhnout, už i z toho důvodu, že je nevnímá za potravu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient