Vlašim uhrála v Praze remízu 1:1

Utkání 20. kola Fortuna národní ligy zavedlo fotbalisty z Vlašimi na půdu pražského celku FK Olympia Praha, kde hosté chtěli odčinit podzimní porážku 0:1. Zápas rozehrála Vlašim výborně a dostala se do vedení, ale tři body nakonec neslavila, když konečnou remízu zařídil vyrovnáním Katidis.

Utkání na půdě Olympie Praha začala Vlašim výborně. Svou aktivitou si vynutila územní převahu a první šanci měli vlašimští již ve 13. minutě, ale Plachého zakončení našlo jen připraveného Stejskala. Domácí dokázali odpovědět po centru Frizoniho, ale Rothe poslal míč nad branku. Poté se domácí odmlčeli a prim hrála Vlašim. Vodháněl vrátil odražený míč do vápna, kde stál připravený Ondřej Badocha. Jeho pokus mířil na odkrytou branku, ale v poslední vteřině míč tečoval mimo jeden z obránců.

Tlak Vlašimi nepolevoval a po pětadvaceti minutách hry mohla vypuknout konečně gólová radost. Luboš Tusjak poslal míč do vápna a číhající Vojtěch Hadaščok dokázal překonat vše co stálo v cestě do branky – 0:1. Vlašim hlídala v dalším průběhu zápas svůj náskok a šancí ubylo. Vše již vypadalo, že hosté si vedení přenesou i do druhého poločasu, ale po chybně odehraném míči se dokázal nejlépe zorientovat Katidis a bylo vyrovnáno – 1:1.

I druhá polovina zápasu začala lépe pro hostující celek, ale Petr Plachému nebylo přáno a tentokrát zamířil těsně vedle branky. Oba celky se snažily strhnout vedení na svou stranu a o něco blíž byli dvacet minut před koncem hosté, ale Kadlecovi chyběl krůček k nebezpečnému zakončení. Na druhé straně se nedařilo Hejnému, který přestřelil branku Vlašimi.

Deset minut před koncem přišla pro fanoušky zajímavá podívaná. Nejprve si před vápnem Olympie navedl míč Kadlec, kterého vychytal výborný Stejskal a na druhé straně Vasileiou zazdil nebezpečné přečíslení nepřesnou přihrávkou. Diváci tak nakonec sledovali po konečném hvizdu na světelné tabuli skóre 1:1.

Další utkání odehraje Vlašim ve středu 4. dubna od 16:30 proti Příbrami.

Olympia Praha – Vlašim 1:1 (1:1)

Branky: 37. Katidis – 25. Hadaščok. ŽK: Katidis, Verner, Vasileiou – Badocha, Vodháněl, Janda. Rozhodčí: Nenadál – Šimáček, Poživil. Diváci: 625.

Olympia: Stejskal – Mišůn, Broukal, Fišl (82. Ruml) – Moulazimis, Rothe (46. Liener), Verner, Frizoni – Katidis, Vasileiou, Hejný (73. Keita). .

Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Plachý (64. Janda), Skopec (81. Mareček), Badocha, Vodháněl – Hadaščok, Fotr.