Vladimír Slavík: Volební matematika a úvahy o příštím zastupitelstvu

Volební matematika a úvahy o příštím zastupitelstvu.

Ve svém nedávném článku v HN ve čtvrtek 7. června 2018 o činnosti komise pro „Strategický rozvoj Hrabové“ jsem pochválil iniciativu zastupitele Ing. Jana Dvořáka za to, že se snaží informovat veřejnost o činnosti této komise. V závěru článku jsem poznamenal , že mu dám za tuto i za další iniciativy v letošních komunálních volbách jeden z patnácti mých hlasů. A to přesto, že na některé záležitosti máme rozdílné názory.

K tomuto mému článku se prostřednictvím FB Ostrava-Hrabová vyjádřil zastupitel za ČSSD Honza Dvořák, předseda Klubu přátel Hrabové Rostislav Gromnica a také známý hudebník Václav Fajfr.

Ing. Jan Dvořák napsal: Já si zase myslím, že by v zastupitelstvu měl být i pan Slavík a přeji KPH úspěch ve volbách.

MUDr. Rostislav Gromnica napsal: Velmi mě potěšila tato gentlemanská výměna názorů, založena na vzájemném respektu a slušnosti a gratuluji oběma zkušeným komunálním politikům za ukázku, jak by měla politika v obci vypadat.

Hudebník pan Václav Fajfr napsal: Kdo křížkuje, oslabuje stranu, kterou volí, to jen tak na okraj, s tím jedním hlasem bych byl opatrný.

Komentář HN k těmto vyjádřením:

K panu Dvořákovi: Já si zase myslím, že v zastupitelstvu by měli být občané, kteří mají před sebou ještě nejméně 20 let produktivního života. Tedy ve věku pod cca 60 let. Pan Slavík měl letos 83. Tento požadavek má svou logiku v tom, že zastupitelé v produktivním věku prosazují svým rozhodováním potřeby generace své a svých potomků, což je v pořádku. Starší lidé mají mít také své slovo, ale spíše jako poradci, kteří sdělují své zkušenosti generacím mladším, pokud je o to zájem. Třeba jako členové výborů a komisí. Výjimku bych toleroval pouze v případě, že zastupitel vyššího věku je odborníkem v oblasti financí nebo v oblasti stavebnictví. To aby rozhodování zastupitelstva bylo velmi profesionální především v těchto dvou důležitých oblastech.

K panu Gromnicovi staršímu: Slova o respektu a slušnosti mezi účastníky různých diskusí ve veřejném prostoru pokládám za velmi, ale velmi potřebná. Můžeme mít různé názory, ale i tyto lze vyslovovat tak, abychom neuráželi své oponenty. Takovým vulgárním způsobem se chovají pouze ti, kteří nejsou schopni v důsledku nedostatečné inteligence nebo v důsledku nedostatečného vzdělání argumentovat racionálním způsobem. Naštěstí jsou tyto případy pouze výjimečné, ale přesto mohou do veřejných diskusí zasáhnout nežádoucím způsobem. Nikomu nejsou příjemné osobní urážky a různé „podpásovky“.

K Václavu Fajfrovi: Václave, věřte, že mé rozhodnutí o věnování jednoho ze svých patnácti hlasů Honzovi Dvořákovi jsem si důkladně promyslel. Pochopitelně budu volit v letošních komunálních volbách STAN – KPH, kde mé jméno na volební kandidátce bude na posledním, patnáctém místě. Takže mé rozhodnutí postihne pouze mou osobu, což mi vůbec nevadí. Zbývajících mých čtrnáct hlasů obdrží kandidáti mého volebního subjektu. Podle současné volební matematiky to vůbec neoslabí stranu, kterou budu volit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.