Vladimír Růžička už by chtěl uhrát nějaký bod

Piráti odehráli v osmém kole Tipsport extraligy duel v Pardubicích, kde to na body opět nestačilo. Mezi chomutovské střelce se dvakrát zapsal Vladimír Růžička, jenž spolu s Ivanem Humlem řídili dvougólové vedení v polovině utkání. Devětadvacetiletý útočník mohl dokonat i hattrick, jenomže jeho rána skončila pouze na spojnici tyčí.

Chomutovští v úvodu utkání ubránili dvě oslabení, ale krátce poté prohrávali kvůli gólu Tye Wisharta z patnácté minuty. První desetiminutovka druhé části patřila Pirátům, jelikož na vyrovnávací branku Ivana Humla navázal dvěma zásahy forvard s dvaašedesátkou na dresu.

„Vedli jsme 3:1, pak dostali během minuty dva góly a ve třetí třetině začínali od nuly. To je pro nás hrozně velká škoda,“ lituje Vladimír Růžička dvou slepených branek z poslední minuty. Sacha Treille v přesilovce a Ty Wishart se prosadili během devětadvaceti vteřin, vyrovnali a dostali svůj tým zpátky do zápasu.

Chomutovští zatím vedli pouze s Plzní, jinak museli dotahovat. A náskok dvou přesných zásahů to se stalo vůbec poprvé v aktuální ročníku. „Na dvougólový náskok se dost nadřeme a pak si to pohnojíme během minuty,“ vrací se ještě zpět ke zlomové minutě duelu na východě Čech.

Do třetího dějství se tak šlo za vyrovnaného stanu, který na svou stranu překlopilo Dynamo dvěma zásahy do branky hostů. „Když už to bylo 3:3, měli jsme to prostě urvat,“ hořekuje centr první formace.

Družina kouče Růžičky tak prohrála po zlepšeném výkonu i druhé utkání a celkově osmé, na což hlavní kouč v minulých sezónách na severu Čech nebyl zvyklý. „Poslední dva zápasy byly hodně dobré – s Vítkovicemi jsme prohráli o gól a teď dejme tomu o dva. Nechci urazit Pardubice, ale minimálně první dvě třetiny jsme byli lepší. To stejné platí i s Vítkovicemi, to byla blbá porážka,“ říká Vladimír Růžička.

„Pořád je to stejné, nehrajeme špatně, ale pak uděláme nějakou hloupou chybu například útočný faul. V naší situaci, kdy se nám všechno odráží jinam, na což se nechci vymlouvat, se na nás lepí všechno špatné,“ pokračuje odchovanec Slavie.

Piráti jsou nadále bez bodu, třinácté Karlovy Vary jsou se čtyřmi body stále na dostřel, ale na desáté až dvanácté pozici mají všechna mužstva bodů už devět. „Je to nepříjemné, ale když se podívám na minulou sezónu. Prvních sedm zápasů jsme vyhráli a pak jsme prohráli asi deset zápasů v řadě, nakonec jsme hráli ještě v předposledním kole o play-off,“ připomíná a bleskurychle dodává „už musíme uhrát nějaký bod!“

K týmu se připojil v sobotu zkušený forvard Radek Duda, který pozvedl chomutovskou hru v první formaci po buku o deset let mladšího centra a Jakuba Sklenáře. „Radek je hrozně zkušený a dobrý hokejista, je jedno kolik mu je, má to v sobě. Jsou i starší hráči, kteří dominují. Odehrál toho strašně moc, zažil i naší situaci a má hrozně hodně zkušeností,“ uzavírá Vladimír Růžička.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.