Search
Close this search box.

VK Austin vyhrál nad Bílovcem 0:3

Volejbalistky VK Austin Vsetín cestovaly uplynulou sobotu na palubovku Bílovce, který bojoval o to, aby uniknul možné účasti v baráži. Austin mu však v obou utkáních dal jasně najevo, že zaslouženě patří do dolních pater tabulky.

Bílovec využil k dvojutkání, vzhledem k rekonstrukci své haly, pěknou tělocvičnu v nedalekém Tísku. V první sadě se hráčky Austinu trošku potýkaly s novým prostředím a umožnily tak domácím odskočit v polovině sady až do pětibodového trháku. V samotné koncovce však byly trpělivější hráčky z Valašska a ztrátu dohnaly. Dokonce se ještě dostaly k prvnímu setballu za stavu 24:23. Bílovec však nechtěl dát svou kůži lehce a otočil skóre na 25:24. Pak ale přišly chvíle Vsetína, který nakonec zvítězil 27:25. Druhá sada byla také vyrovnaná až do koncovky, v níž Vsetín nastoupil k závěrečnému náporu za stavu 16:17 a šňůrou pěti a poté dalších tří bodů rozhodl o vítězství 25:22. I ve třetí sadě byla hra vyrovnaná až do její půle, Bílovec byl dokonce v lehkém náskoku, koncovka však opět patřila soustředěně hrajícímu Austinu, který si tak za 71 minut připsal první tři body.

Průběh odvety byl obdobný jako dopoledne. V první sadě Bílovec držel krok se Vsetínem až do koncovky, která následně patřila hostujícímu týmu. Ve druhé sadě Austin zvítězil 25:20, ve třetí 25:19 a celkově tedy opět 3:0, tentokrát za pouhých 60 minut.

Bílovec – VK AUSTIN – 0:3 (-25, 20, -22, -20), 0:3 (-22, -20, -19)

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Nikola Kostková, Pavlína Vavříková, Martina Žůrková, trenér Jiří Žůrek.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Cíl naplno bodovat jsme po kvalitním výkonu všech hráček v Bílovci splnili. Nic to však nemění na tom, že v konečné tabulce skončíme šestí. Pátý Juliánov, se kterým hrajeme poslední kolo v sobotu 24. března na Hovězí, totiž jedno utkání vyhrál, a odskočil nám na rozdíl, jenž už nemůžeme dohnat. Každopádně se však budeme chtít se sezónou a našimi fanoušky rozloučit výhrou a nic nevypustíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient