Search
Close this search box.

Vjezd do Třince získává novou důstojnou podobu

Na frekventované krajské silnici II/468 mezi Třincem a Českým Těšínem zdárně pokračuje rekonstrukce povrchu i zárubních zdí. Dnes se o tom přesvědčila i starostka Třince Věra Palkovská, která se zúčastnila kontrolního dne přímo na stavbě. Modernizace silnice i zdí probíhá v souladu s harmonogramem a má být hotova v první polovině října letošního roku.
starostka Věra Palkovská na ul. Nádražní během kontrolního dne
Příjezd do Třince směrem od Českého Těšína tak získá zhruba za tři měsíce daleko příjemnější vzhled. Stavební práce, které probíhají v režii Moravskoslezského kraje, začaly v říjnu loňského roku rekonstrukcí povrchu od křižovatky s I/11 u Českého Těšína směrem na Třinec. Po zimní přestávce se dělníci opět pustili do práce v dubnu letošního roku, kdy začali provádět sanační práce a kamenné obklady na nevzhledných zárubních zdech v blízkosti třineckého nádraží.

„Jde o jednu z nejvýznamnějších investičních akcí na území města. Za vjezd do Třince ve směru od Českého Těšína jsme se už dlouho styděli a usilovali jsme o to, aby získal důstojnější podobu. Samotná příprava stavby trvala několik let, než se nám společnými silami podařilo dokončit majetkoprávní vypořádání týkající se zejména zdí. Díky vzájemné spolupráci s Moravskoslezským krajem, Správou silnic MSK a Lesy ČR se rekonstrukci cesty i opěrných zdí povedlo zrealizovat. Dohodli jsme se, že stěny budou obloženy žulovým obkladem a ne hladkým těšínským pískovcem, který mj. z estetického hlediska nevypadá tak dobře. Před dvěma lety prošlo výraznou proměnou nádraží a přednádražní prostor, a když se k tomu letos přidají i zdi, bude příjezd do Třince oproti minulosti daleko příjemnější,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Současně s obkladačskými pracemi probíhá i rekonstrukce dalších úseků komunikace, kterou doprovází omezení silničního provozu. Doprava je postupně v jednotlivých úsecích svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena kyvadlově semafory. Úplná uzavírka neproběhne v žádné z plánovaných etap. „Tato silnice je důležitou tepnou a spojnicí mezi Třincem a Těšínem a chtěli jsme, aby její rekonstrukce začala až po zprovoznění obchvatu Třince a aby zůstala průjezdná i v průběhu stavebních prací, proto jsme se s Moravskoslezským krajem a zhotovitelem dohodli na částečném omezení provozu a ne na celkové uzavírce. A to i za cenu toho, že práce potrvají o něco déle. Obracím se na řidiče s prosbou o pochopení a trpělivost, výsledek bude stát za to,“ podotkla starostka Třince.

V současné době až do 8. července se řidiči setkají se semafory v úseku od konce zárubní zdi naproti parkovišti u nádražní brány TŽ po objekt recyklace šrotu. Poté bude od 9. července do 12. srpna následovat úsek v délce zhruba 650 metrů v Konské na Balinách od autobusové zastávky „Třinec, Konská, žel.st.“ po připojení místní komunikace k zástavbě rodinných domů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient