Search
Close this search box.

Vítkovičtí futsalisté s přehledem rozdrtili Kopřivnici

Druhé kolo a opět druhé vítězství vítkovických futsalistů! Ovšem neměli to vůbec jednoduché, soupeř byl totiž velmi běhavý a dokázal pěkně potrápit domáci hráče. Začátek zápasu vyzněl nejprve na šance pro domácí. Ve 2.minutě série rohů volala po góle a největší šanci zneškodnil Rodkovi gólman Martinovský, který jen tak tak vyškrábl míč na břevno a na roh. Ovšem pak hosté začali s velmi běhavou hrou a ve 4.minutě Chromečka poslal zpětnou příhru před šestku Vítkovic a Jiříček mířil k pravé tyči, 0:1. Domácí pak zahrozili Rodkovým slalomem a jeho parádní ránou, kterou Martinovský zázračně vytěsnil na roh. Vyrovnání se vítkovičtí futsalisté dočkali v minutě 13. Rodek přihrál k pravé lajně Vrečkovi a ten nabil do šestky Voldánovi. Ovšem hostující celek znovu zarval a v 17.minutě Bortlovu střelu skvěle vyběhnutím zneškodnil gólman Kozelský. Na fauly to pak bylo těsně před koncem poločasu 5:5, ale desítky se ani na jedné straně diváci nakonec nedočkali.

Druhou půli načali domácí o dost živěji a Kováčik trefil tyč. Ve 25.minutě nahrál Rodek na pravou stranu šestky Voldánovi a ten vypálil projektil do vzdálenější šibenice, 2:1. Následující minuta přinesla noblesní spolupráci vítkovických borců, Rodek nahrál k levé lajně Křižákovi, ten poslal míč na pravou stranu šestky vbíhajícímu Kováčikovi a jeho koncovka byla přesná, 3:1. Jokerit ale vůbec neskládal zbraně a znovu zavelel ke zteči Kozelského svatyně. Dobiáš pálil do tyče a následnou dorážku musel hasit Kozelský těsně před brankovou čárou. Ve 33.minutě se k míči dostal Křižák, prosmýkl se podél levé lajny a pálil ostrými, 4:1. Jokerit to pak začal zkoušet s powerplay, do kterého se střídavě zapojoval Březina. Největší tutovku měl Chromečka, který dostával přihrávku k zadní tyči, ale na míč nedosáhl. V poslední 40.minutě rozehrávku hostů zachytil Kováčik a trefou do prázdné zakončil stav utkání na skóre 5:1 pro domácí.

V dalším kole Jokerit hostí Top Dogs Nový Jičín, hraje se v sobotu 17.11. od 18:30 v hale EZ Kopřivnice. Vítkovičtí futsalisté zajíždějí v neděli 18.11. do Hustopečí nad Bečvou, kde je od 18:15 čeká zápas s Amatérem Komárovice. Klub na utkání vypravuje bus pro hráče i fanoušky a odjezd je tradičně ze dvou míst, v 16:00 od budovy Střední školy elektrotechnické v Ostravě 1, Na Jízdárně 30 a pak v 16:15 z parkoviště před Obecním úřadem OV – Jih, Horní 791/3, Ostrava – Hrabůvka.

Komentář trenéra domácího týmu Pavla Michury: „Zápas jsme začali docela aktivně a vytvořili si dvě šance. Pak jsme ale na chvíli přenechali iniciativu soupeři a ten nás za to potrestal vedoucím gólem. Hned na to se hosté zatáhli na svoji polovinu a velice dobře bránili. Nutno však dodat, že jsme jim naší špatnou hrou tuto činnost značně usnadňovali. Byli jsme příliš statičtí a když už se nám podařilo jejich obranu trochu rozhýbat, přišla nějaká nepřesnost. Navíc nás musel několikrát podržet Lukáš Kozelský v naší brance, takže jsme byli rádi, že byl po první půli nerozhodný stav. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Zvýšili jsme pohyb, zpřesnili kombinaci a šli zaslouženě do vedení. Soupeř musel začít hrát trochu více dopředu a my měli více prostoru k brejkům a dva se nám podařilo proměnit. Při soupeřově powerplay jsme je sice pustili do dvou šancí, ale nakonec se nám napotřetí podařilo trefit prázdnou bránu a zaslouženě jsme zvítězili.“

KFV Roub Vítkovice – FC Jokerit Kopřivnice 5:1 (1:1)

Branky: Voldán 2, Kováčik 2, Křižák – Jiříček. Žluté karty: Vrečka – Bortel. Rozhodčí: Zbožínek, Snášel.
Roub Vítkovice: Kozelský, Bláha (c), Polášek, Voldán, Kopecký, Rodek, Křižák, Kováčik, Kašpar, Vrečka, Musiol.
Jokerit Kopřivnice: Martinovský, Březina, Bortel, Chromečka, Prchal (c), Jiříček, Dobiáš, Bartoň, Fajmon, Holub.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient