Vítkovice vstupují do závěrečné přípravy. Shánějí zkušeného obránce

Další extraligový tým, který zahájil přípravu na ledě, jsou Vítkovice. Za 14 dní je čeká první přátelský zápas.

Do přípravy vstupuje ostravský tým i s posilami Janem Schleissem z Plzně a Erikem de la Rosem, který přichází z Jihlavy. Naopak už jim budou chybět tito hráči: Karol Sloboda (Banská Bystrica), Milan Bartovič (Liberec), Petr Kolouch (Olomouc), Marek Kalus (Znojmo, EBEL), Vojtěch Tomi (Poruba) a Lukáš Klok (Slovan Bratislava).

Vítkovice dají možnost dostat se do týmu i několika dorostencům. „Počínaje tímto týdnem jsou u nás na zkoušku dva až tři mladí obránci a intenzivně se pracuje na příchodu jednoho zkušenějšího obránce. Je to stále v jednání a teď jsme ve finální fázi,“ uvedl Petr.

Prvních 14 dní budou hráči Vítkovic trénovat na vlastním ledě a pak teprve je čeká přípravný zápas. Ten se uskuteční 31. 7. venku s Havířovem. Doma se svým fanouškům představí 7. srpna, od 17 hodin budou hostit Slovan Bratislava z ruské KHL. „Zápasů máme v létě poměrně dost, ale máme taky široký kádr a vzhledem ke spolupráci s Porubou budeme některé naše hráče širšího kádru využívat v rámci přípravy i tam,“ říká hlavní trenér Jakub Petr.
Vítkovice čeká po delší pauze hokejový turnaj pod názvem Tatranský pohár. „Do každého zápasu půjdeme s trochu jiným záměrem. Samozřejmě vždy chcete vyhrát, ale příprava je především o tom, správně si vše ozkoušet a vyladit na sezonu,“ dodává kouč Petr.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak