Vítkovice s Třincem vyhrály a dotáhly se na Liberec

Česká extraliga má v podstatě tři lídry. Na Liberec se po včerejšku bodově dotáhly dva severomoravské týmy. A přitom klidně vše mohlo být jinak. To by ale Hradec Králové musel vyhrát v Třinci a naopak on se mohl stát vedoucím celkem naší nejvyšší hokejové soutěže.

Oceláři Třinec – Hradec Králové 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Domácí se dostali rychle do vedení, Hradci se ale povedlo hned zareagovat. Východočeši se mohli dostat i do vedení, ale dvakrát jen trefili tyč. Tím si vybrali všechno štěstí a do konce utkání už se do branky netrefili. Naopak Třinec pár svých šancí proměnil a je v tuto chvíli jen o skóre na druhém místě. “Chtěl bych týmu poděkovat za odvedený výkon, který byl od začátku velmi dobrý. I když měl Hradec v první třetině jen pět střel, tak ale dvakrát zvonila tyč, a kdyby dali z toho branku, mohl být průběh první třetiny a v podstatě i zápasu jiný. Nám dnes jely nohy, dobře jsme se pohybovali a šli jsme si za třemi body. Měli jsme spoustu příležitostí a proti těžkému soupeři, jakým Hradec je, si kluci dokázali, že hokej umí a že mají vůli pokračovat v sérii, kterou mají,” podotkl třinecký kouč Václav Varaďa.

Branky a nahrávky: 2. M. Doudera (Werek), 27. O. Kovařčík (Cienciala), 60. Adamský (Marcinko, Hrubec) – 6. Dragoun (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3992.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Olomouci se povedlo třikrát za sebou vyhrát, a tak věřila, že by ve vítězné sérii mohla pokračovat i ve Vítkovicích. Zde však už narazila. První třetina sice byla herně vyrovnaná, góly však dávali jen domácí. Hanáci měli možnost snížit během několika přesilovek, avšak ani to jim nebylo dopřáno. “Pořád jsme byli aktivnější, ale bylo tam málo střelby. Netlačili jsme se do ní, jak jsme chtěli. Střely zpoza modré, které gólman vidí, to se sice počítá do statistik, ale těžko ho můžeme ohrozit,” uvedl olomoucký obránce Martin Vyrůbalík.

Branky a nahrávky: 11. Lev (O. Roman), 14. Tybor (O. Roman), 29. Kucsera (P. Zdráhal), 53. Baranka (O. Roman, Tybor) – 57. Holec. Rozhodčí: Kika, Pešina – Bryška, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4003.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient