Vítkovice či Chodov? Ženská florbalová extraliga finišuje

Jestliže v nejvyšší mužské florbalové lize si to o vítězi základní části rozdají čtyři týmy (Mladá Boleslav, Sparta, Chodov a Vítkovice), u žen se to týká jen dvou celků. Shodou okolností dvou posledně jmenovaných mužských klubů.

Čtyři kola před začátkem play-off vedou Vítkovice (49) o bod před Chodovem. Shodou okolností se spolu v posledním kole před reprezentační přestávkou střetly. Utkání skončilo vítězstvím Vítkovic v prodloužení 6:5. O vyrovnanosti obou celků svědčí i to, že v tomto zápase ani jeden tým neodskočil o více jak dvě branky. Vždy když jedno družstvo vedlo, druhé dokázalo zpravidla brzy srovnat.

Týmy na třetím a čtvrtem místě už mají lehčí ztrátu – Jižní město (41) a Ostrava (40).
Tato čtveřice jednoznačně převyšuje zbytek extraligy.

Páté místo zaujímají Bohemians (29), kterým by nemělo uniknout play-off. Do něj mají našlápnuto i Jičín a Panthers Praha (oba 24). Velký boj o vyřazovací část ještě čeká osmé Střešovice (20) a devátou Olomouc (19).

Následující týmy už mají větší ztrátu a asi by byl zázrak, kdyby ještě promluvily do bojů o play-off – Židenice a Liberec (oba 12). I tyto dva týmy se spolu v 18. kole střetly. Liberec dokázal dvakrát vedení soupeřek srovnat, potřetí už se mu to nepodařilo.

Poslední Plzeň prožívá špatnou sezonu, získala jen šest bodů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak