Search
Close this search box.

Vítězové etap Závodu míru v Mladé Boleslavi se sešli u obnoveného památníku

V sobotu 8. prosince se na městském stadionu u hlavní brány sešli dva ze tří českých vítězů etapy Závodu míru v Mladé Boleslavi a společně se zástupci města si prohlédli obnovený památník, který připomíná všechny vítěze etap končících v Mladé Boleslavi.

Dorazili též dva ze tří českých vítězů etap Závodu míru v Mladé Boleslavi pánové Lubor Tesař a Antonín Bartoníček. Mezi hosty nechyběl Stanislav Čapek, nejstarší žijící účastník Závodu míru v Mladé Boleslavi. Náměstek primátora Jiří Bouška jim pak předal drobné dary od Statutárního města Mladá Boleslav.

Akci zorganizoval Josef Kubín ze Sokola Holé Vrchy, který na úvod sobotního příjemného dopoledního setkání všechny přivítal a poděkoval náměstkovi primátora Jiřímu Bouškovi, radnímu Miroslavu Neumanovi a zastupiteli Svatupluku Kvaizarovi za pomoc s obnovením památníku. Všichni pak společně vzpomínali na dřívější cyklistické časy. Pamětníci Závodu míru mohou potvrdit, jak velká sportovní událost to pokaždé byla a jak ji vždy sledovali v televizi či při etapových dojezdech přímo ve městě nejen příznivci cyklistiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient