Vítězně naladění znojemští hokejisté pošilhávají po dalším skalpu soupeře

Černá křídla z Linze se vrátila po páteční výhře nad Salzburgem na šesté místo, tedy do horní poloviny soutěžní tabulky. Vyrovnané utkání dokázali hráči v modročerných dresech získat až v dramatické koncovce, kdy si pojistili cennou výhru. V plné parádě také předvedli svou zbraň – přesilové hry. Také v pátek se radovali ve dvou z nich. Je tedy více než jasné, na jaké herní situace si musí dávat Orli v měření s tímto rivalem největší pozor. Jen doplňme, že i znojemští hráči se umí v přesilovkách otáčet – v úterním utkání s Villachem skórovali v převaze hned třikrát!

V letošním ročníku půjde již o druhé vzájemné střetnutí obou celků. V tom prvním na konci září se Orli vydali do Linze, kde sice ve druhé minutě otevřel skóre Anthony Luciani, v dalším průběhu hry už ale přesně mířili jen domácí, kteří zvítězili 3:1. V bráně týmu z Horních Rakous si připsal pětatřicet úspěšných zákroků David Kickert. Větší porci minut mezi třemi tyčemi Linze ale polyká přeci jen o něco zkušenější Michael Ouzas.

Znojemští hráči se nachází ve své prozatím nejúspěšnější fázi ligového ročníku. Tři výhry v řadě vyšvihly tým na průběžnou osmou příčku. Orly tak v lepšících se výkonech nezastavila ani tak trochu nešťastně načasovaná reprezentační přestávka. Také hlavní kouč Miroslav Fryčer byl po úterní výhře nad Villachem optimistický: „Doufám, že se ta série protáhne a že kluci budou hrát proti Linzi stejně jako v úterý. Do neděle je zatím dostatek času, takže si opět odpočineme. Jestli budeme hrát na tři nebo na čtyři pětky, zatím těžko říct.“