Vítězná slávistická série skončila. Jak odpoví Plzeň se Spartou?

(Aktualizováno před )

Čtyři zápasy, čtyři výhry. S takovouto dosavadní bilancí nastupovali slávističtí hráči do zápasu s Jabloncem.

Slavia Praha – FK Jablonec 0:2 (0:1)

Jablonec se v žádném případě slávistické vítězné série nezalekl a od začátku byl domácímu týmu vyrovnaným soupeřem, což dokumentoval i šancemi Kubisty, Lischky či Doležala. Na druhé straně se zajímavě předvedl Stoch nebo Hušbauer. Gĺy však zatím nepadali.
Velmi nadějná akce se pro hosty zrodila ve 35. minutě. Brankář Kolář byl už v podstatě překonán, ale střelu Kubisty zachraňoval na brankové čáře obránce Ngadeu.
Hosté však přece jenom vstřelili branku. Minutu před odchodem do kabin se po ose Holeš a Masopust dostal míč k Doležalovi, jehož hlavička si našla místo pod břevnem slávistické branky – 0:1.
Domácí mohli srovnat v 52. minutě, ale brankář Hrubý se proti Sýkorově střele vyznamenal.
Avšak superšance na srovnání přišla v 61. minutě, kdy kapitán Škoda zahrával penaltu. Jenže brankář Hrubý jí dokázal v pádu vyrazit!
Následně přece jenom mohli domácí srovnat, velkou skrumáž před jabloneckou brankou však nedokázali využít k propasírování míče do branky.
A jak říká stará fotbalová pravda – nedáš, dostaneš. A opět to bylo díky hlavičce, tentokrát se přesně trefil Holeš – 0:2.
Pak ještě mohl zvýšit Doležal, ale to už byl Kolář proti. Stejně tak se poté neprosadil Chramosta.
Slavia mohla v závěru alespoň korigovat výsledek, jenomže ani Baluta, ani Škoda neměli v koncovce více štěstí.
Sešívaní tak přetrhli sérii výher. Uvidíme jak na to zareagují Sparta a Plzeň, které zápasy teprve čekají.

Branky: 44. Doležal (Masopust), 77. Holeš (Jovović)
Karty: 43. Souček (SLA), 58. Milan Škoda (SLA), 85. Sýkora (SLA), 87. Pokorný (SLA)
SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli (17. Pokorný), Zelený (72. Tecl) – Souček – Stoch (80. Bořil), Sýkora, Hušbauer, Baluta – Milan Škoda.
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník (77. Považanec), Hübschman, V. Kubista – Masopust, Doležal (84. Břečka), Jovović (88. Chramosta).

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz