Search
Close this search box.

Vítězkou soutěže sestra roku v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání je Hana Rittsteinová

Vítězkou soutěže Sestra roku 2017 v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání se stala Hana Rittsteinová, emeritní vrchní sestra Gynekologicko-porodnické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Hana Rittsteinová věnovala celý svůj profesní život nelehké práci na Gynekologicko-porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V pozicích porodní asistentky, úsekové sestry a vrchní sestry, které postupně zastávala, ovlivnila několik generací zdravotnických pracovníků. Je výjimečnou osobností, která do naší profese vložila své srdce. Její poctivost, mimořádná profesionalita, obětavost, pracovitost a osobnost po dobu několika dekád spoluutvářela charakter dnešní Gynekologicko-porodnické kliniky u sv. Apolináře jako špičkového pracoviště s lidskou tváří.

Je spoluautorkou úžasné myšlenky Dne nedonošených dětí, kdy v roce 2002 na zahradě porodnice zorganizovala první setkání dětí narozených s extrémně nízkou porodní hmotností, jejich rodičů, přátel a zdravotnického personálu. Uvědomila si, jak mocná psychická podpora a motivace nejen pro jejich rodiče, ale i pro ošetřující personál bude možnost tyto děti pozorovat, jak ze svého handicapu vyrůstají. Dnes se taková setkání konají každoročně po celé ČR.

„Rády bychom také vyzdvihly její přístup k zaměstnancům na klinice. Hana Rittsteinová je profesionálem, rádcem, posluchačem, ochranitelkou a jistotou. Dokáže podržet a dát šanci lidem, které ostatní už zatratí, umí je motivovat k práci a udržet je na klinice. Její empatie je téměř bezbřehá, nikoho neodsuzuje. A to je dnes velmi vzácný dar,“ napsalo se také v nominačním dopise.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient