Search
Close this search box.

Vítězka ze Stuttgartu Karolína Plíšková se odhlásila z pražského turnaje

V Praze probíhá ženský tenisový turnaj WTA Prague Open. Ještě před startem se omluvila nejlepší česká hráčka současnosti Karolína Plíšková.

Světová šestka Karolína Plíšková dosáhla v neděli velkého úspěchu v podobě vítězství na prestižním antukovém turnaji ve Stuttgartu. Ve finále zdolala Američanku Coco Vandewegheovou 7:6, 6:4, získala tak premiérový titul v letošní sezoně. Hned po zápase ale uvedla, že se cítí hodně unavená, což se o den později potvrdilo odhlášením se z pražského turnaje.
Diváci tak nemohli vidět atraktivní duel sester Karolíny a Kristýny Plíškových, jak jim původně určil los. Kromě únavy si Karolína Plíšková stěžovala i na bolavé tříslo.

Její sestra Kristýna tak dostala jinou soupeřku, bělorusku Sasnovičovou, kterou porazila ve dvou setech 7:6, 6:3.

Po odstoupení Karolíny Plíškové je tak největší hvězdou turnaje a zároveň nejvýšše nasazenou hráčkou Petra Kvitová. Ta v prvním kole vyřadila další naší hráčku Terezu Smitkovou lehce 6:1, 6:3.

S turnajem se naopak rozloučila Barbora Strýcová, která nestačila na Italku Giorgiovou a prohrála ve třech setech 0:6, 6:2, 2:6.

Z našich hráček postupuje dále Denisa Allertová, která zvládla zápas se Švýcarkou Schnyderovou. Poslední naší zástupkyní je Kateřina Siniaková, ta si poradila s Němkou Petkovičovou 6:2, 7:6.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient