Search
Close this search box.

Vítězem hasičského Memoriálu Alice Vojtovičové je Přerov

Tým Územního odboru HZS Olomouckého kraje Přerov je letošním vítězem tradiční soutěže v požárním útoku denních směn, známé pod názvem Memoriál Alice Vojtovičové. Konal se poosmé v areálu „Mlýna u vodníka Slámy“ v Háji ve Slezsku, místní části Lhota, a to za příjemného a konečně chladnějšího počasí po nočních srážkách. Polní terén ale nebyl vůbec promáčen. Přerov si po čtyřech letech odváží domů putovní hornický kahan.

Do soutěže se přihlásilo 8 týmů, 6 z HZS MSK a dva z HZS Olomouckého kraje – tradičně Přerov (vítěz ročníků 2007, 2009 a 2014) a Olomouc. Oba týmy ze sousedního kraje je třeba pochválit za citlivě zvolený námořnický úbor. Loňský vítěz z ÚO Frýdek-Místek letos nestartoval.

Zatímco v minulých ročnících Tým snů-ředitelé obvykle paběrkoval (např. loni až poslední), letos mu do celkového vítězství chyběla 1, respektive 2 setiny sekundy v požárním útoku. Po tajné disciplíně byli totiž ředitelé druzí o bod právě za Přerovem a v požárním útoku se předvedli druhým nejlepším časem 31,18 sekundy. Přerov byl poslední na startu – dosažený čas 31.17 s…

Tajnou disciplínou, která soutěž denních směn zahájila, bylo letos stavění protipovodňové hráze z pytlů s pískem. Pět pytlů leželo pevně jako základna, další čtyři byly připraveny hotové do druhé vrstvy a tři do třetí vrstvy musely soutěžní týmy zhotovit. Za méně kvalitní postavení hrázky či málo písku v pytlích se přičítalo 5, nebo až 10 trestných vteřin. 1. Přerov 1:16 min., 2. Tým snů-ředitelé 1:23 min., 3. ÚO Nový Jičín 1:25 min.

V požárním útoku byl nejlepší ÚO Opava kvalitním časem 28,67 sekundy, za nimi zmíněný Přerov a a o setinu horší ředitelé. Pořadí v soutěži denních směn se pak zjistilo podle součtu umístění v obou částech (pytle a požární útok). Na bronzovém stupínku skončila Opava, která měla při rovnosti bodů se čtvrtým Novým Jičínem lepší požární útok.

Tradiční utkání v nedávné minulosti až dvou desítek týmů, které vytvářejí hlavně příslušníci denních směn krajského ředitelství a územních odborů HZS MSK, ale také několik hostujících týmů, se koná již od roku 1985. Od roku 1996 dostal závod jméno Alice Vojtovičové, která předtím zemřela při výkonu zaměstnání pro ostravský hasičský sbor. Memoriál se léta konal v loděnici v Děhylově, před osmi lety začala nová tradice u vodníka Slámy.

Krajský ředitel, brigádní generál Vladimír Vlček, který do areálu mlýna přijel na kole, nezmožen předával ceny nejlepším, ale také poděkoval paní Světlíkové, odcházející na zasloužený odpočinek, za léta strávená u hasičského sboru a mnoho vykonané práce v ÚO Opava.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient