Search
Close this search box.

Víte, kde se v Ústí nad Labem hraje špičkový kulečník?

Když bych se někde ve městě zeptal nahodilého Ústečana, kde se hraje v Ústí špičkový kulečník, předpokládám, že většina dotazovaných by pochybovačně kroutila hlavou Uvnitř klubovny BC LakoPlast Trmice byste se ale nestačili divit. Několik profesionálních nasvícených stolů, vyhřívané desky, všude čisto a pořádek, zázemí, společenská místnost, šatny atd. Aby ne, vždyť se tam pravidelně hraje Mistrovství republiky a domácí borci vzbuzují oprávněný respekt.

„Klubovna v této podobě funguje asi tři roky. Momentálně máme cca třicet členů, hraje se zde několik různých soutěží od oblasti až po extraligu. Samozřejmě, že většinu tvoří muži, ale máme na soupisce i dvě krasavice. Republikovou raritou je třiadvacetiletý Adam Kozák, který se může pochlubit třinácti tituly Mistra republiky a účastí na Mistrovství Evropy v Holandsku a v Německu. Kulečník hraje od dvanácti let a stále nemá dost. Dokonce si zde otevřel kulečníkovou školu a své zkušenosti si nenechává pro sebe. Musím však upozornit, že kulečník v jeho podání je zcela výjimečný a složitost hry je pro mnohé diváky záhadou. Fotbalisté mají dresy, naše soutěž vyžaduje společenský oděv s vestou a motýlkem. Žádný potlesk, pouze tichá gesta a úcta k rozhodčímu. Popisovat pravidla jednotlivých soutěží by zabralo dvě stránky, raději se někdy přijďte podívat,“ říká předseda klubu Jiří Skriba.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient