Víte, kde se v Ústí nad Labem hraje špičkový kulečník?

Když bych se někde ve městě zeptal nahodilého Ústečana, kde se hraje v Ústí špičkový kulečník, předpokládám, že většina dotazovaných by pochybovačně kroutila hlavou Uvnitř klubovny BC LakoPlast Trmice byste se ale nestačili divit. Několik profesionálních nasvícených stolů, vyhřívané desky, všude čisto a pořádek, zázemí, společenská místnost, šatny atd. Aby ne, vždyť se tam pravidelně hraje Mistrovství republiky a domácí borci vzbuzují oprávněný respekt.

„Klubovna v této podobě funguje asi tři roky. Momentálně máme cca třicet členů, hraje se zde několik různých soutěží od oblasti až po extraligu. Samozřejmě, že většinu tvoří muži, ale máme na soupisce i dvě krasavice. Republikovou raritou je třiadvacetiletý Adam Kozák, který se může pochlubit třinácti tituly Mistra republiky a účastí na Mistrovství Evropy v Holandsku a v Německu. Kulečník hraje od dvanácti let a stále nemá dost. Dokonce si zde otevřel kulečníkovou školu a své zkušenosti si nenechává pro sebe. Musím však upozornit, že kulečník v jeho podání je zcela výjimečný a složitost hry je pro mnohé diváky záhadou. Fotbalisté mají dresy, naše soutěž vyžaduje společenský oděv s vestou a motýlkem. Žádný potlesk, pouze tichá gesta a úcta k rozhodčímu. Popisovat pravidla jednotlivých soutěží by zabralo dvě stránky, raději se někdy přijďte podívat,“ říká předseda klubu Jiří Skriba.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak