Search
Close this search box.

Vimperští kriminalisté objasnili krádež nafty

Vimperští policisté sdělili podezření 50letému muži z Přerovska z přečinu krádeže, druhého spolupachatele bude řešit přestupková komise ve správním řízení. Ve druhé polovině května před jednadvacátou hodinou byli oba podezřelí zadrženi při krádeži motorové nafty. Naftu muži odcizili z neuzamčené palivové nádrže nákladního vozidla Tatra, které bylo zaparkované v jednom lomu na Vimpersku. Celkem 100 litrů nafty stačili odčerpat a následně přemístit v plastových kanystrech ke svému osobnímu vozidlu Toyota, do jehož nádrže stačili ještě nalít nejméně 40 litrů této nafty. Svým protiprávním jednáním způsobili poškozené organizaci škodu za bezmála 3 000 korun. Díky všímavosti svědka, který neotálel a věc ihned oznámil na tísňovou linku Policie České republiky, se oba pachatele podařilo zadržet ještě na místě činu.

Oba podezřelí skončili v policejní cele. Lustrací staršího z nich, bylo zjištěno, že byl již za přečin krádeže v posledních třech letech pravomocně odsouzen okresním soudem, proto je jeho jinak přestupkové jednání rovněž posuzováno jako trestný čin. Jeho mladší spolupachatel se bude za přestupek proti majetku zodpovídat ve správním řízení u přestupkové komise.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient