Search
Close this search box.

Viktorka si odnáší čtyři hlavní ocenění z ankety o nejúspěšnějšího sportovce Plzně

Velkým úspěchem zástupců fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň skončilo slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec města Plzeň a Plzeňského kraje. Galavečer proběhl ve čtvrtek 12. dubna ve Velkém sále Měšťanské besedy.

Viktoriáni si z pódia odnesli hned čtyři hlavní ocenění. Dvě z nich převzal reprezentační útočník, nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč první fotbalové ligy Michael Krmenčík. Pětadvacetiletý forvard se stal Nejúspěšnějším sportovcem města Plzně a zvítězil i v anketě Nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje, kde na pomyslném sportovním trůnu vystřídal svého spoluhráče Romana Hubníka.

Cenu za vítězství v anketě Trenér roku převzal kouč Viktorie Pavel Vrba, který s mužstvem v podzimní části minulého roku dosáhl nevídané série – v šestnácti ligových kolech Viktoria patnáctkrát zvítězila a ztratila pouhé dva body za remízu s Teplicemi. Pavel Vrba se s mužstvem probojoval i do základní skupiny Evropské ligy, kterou Viktoria vyhrála a zajistila si postup do jarní vyřazovací části soutěže.

Úspěchy mužstva Viktorie vedly k dalšímu prvenství, tentokrát v kategorii kolektivů, odkud si první místo odnesl právě tým oblékající červeno-modré dresy. Viktoria si připsala i vítězství v anketě Sportovní hvězda Plzeňského deníku, kde o prvenství rozhodli svými hlasy čtenáři. Po vítězství Matúše Kozáčika v minulém ročníku ankety tentokrát zvítězil jeho oddílový kolega Aleš Hruška.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient