Search
Close this search box.

Víkend byl na Vyškovsku ve znamení nehod a alkoholu

Během uplynulého víkendu řešili vyškovští policisté hned několik hříšníků, kterým bylo zatěžko vzdát se před jízdou konzumace alkoholu. Někteří i bourali. V sobotu kolem čtvrté hodiny ranní havaroval v Kozlanech cyklista. Zkonzumovaný alkohol mu nedovolil projet bez úhony táhlou levotočivou zatáčku. Při pádu z jízdního kola na silnici si pětapadesátiletý muž způsobil těžké zranění. Policisté mu naměřili 2,4 promile. Alkohol hrál roli i při nedělní nehodě ve Vyškově. Pětadvacetiletý mladík v BMW nezvládl ostrou levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do garáže rodinného domu. Poškodil tak nosnou zeď i vrata garáže. Vrata pak poškodily i osobní vozidlo, které bylo v garáži zaparkované. Policisté mu naměřili jeden a půl promile. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, škoda však dosahuje předběžné výše téměř sto tisíc korun.

Policisté řešili alkohol a drogy za volantem i v rámci víkendových dopravních kontrol. V sobotu po půlnoci skončila v Drysicích jízda řidiče, který měl pozitivní test na drogy. Ten ukázal přítomnost marihuany i pervitinu. Stejně jako u šoféra felicie, kterého kontrolovali v neděli policisté v Bučovicích. Mladík navíc nevlastní řidičské oprávnění a vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu ani nebylo pojištěno. Ve Slavkově v neděli narazili policisté na staršího muže za volantem fabie. Ten měl pozitivní dechovou zkoušku. Vzhledem k tomu, že její hodnota se blížila hranici jednoho promile, absolvoval následně v nemocnici odběr krve. Jeho výsledek pak rozhodne, zda půjde o přestupek, který bude řešit správní orgán, či trestný čin. Každopádně si několik měsíců nesedne za volant.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient