Víkend byl na Vyškovsku ve znamení nehod a alkoholu

Během uplynulého víkendu řešili vyškovští policisté hned několik hříšníků, kterým bylo zatěžko vzdát se před jízdou konzumace alkoholu. Někteří i bourali. V sobotu kolem čtvrté hodiny ranní havaroval v Kozlanech cyklista. Zkonzumovaný alkohol mu nedovolil projet bez úhony táhlou levotočivou zatáčku. Při pádu z jízdního kola na silnici si pětapadesátiletý muž způsobil těžké zranění. Policisté mu naměřili 2,4 promile. Alkohol hrál roli i při nedělní nehodě ve Vyškově. Pětadvacetiletý mladík v BMW nezvládl ostrou levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do garáže rodinného domu. Poškodil tak nosnou zeď i vrata garáže. Vrata pak poškodily i osobní vozidlo, které bylo v garáži zaparkované. Policisté mu naměřili jeden a půl promile. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, škoda však dosahuje předběžné výše téměř sto tisíc korun.

Policisté řešili alkohol a drogy za volantem i v rámci víkendových dopravních kontrol. V sobotu po půlnoci skončila v Drysicích jízda řidiče, který měl pozitivní test na drogy. Ten ukázal přítomnost marihuany i pervitinu. Stejně jako u šoféra felicie, kterého kontrolovali v neděli policisté v Bučovicích. Mladík navíc nevlastní řidičské oprávnění a vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu ani nebylo pojištěno. Ve Slavkově v neděli narazili policisté na staršího muže za volantem fabie. Ten měl pozitivní dechovou zkoušku. Vzhledem k tomu, že její hodnota se blížila hranici jednoho promile, absolvoval následně v nemocnici odběr krve. Jeho výsledek pak rozhodne, zda půjde o přestupek, který bude řešit správní orgán, či trestný čin. Každopádně si několik měsíců nesedne za volant.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.