VIDEO: V kamionu z Maďarska se schovávali tři uprchlíci z Afgánistánu, objevili je v Praze

Při vykládce kamionu na pražském Smíchově nalezl řidič v nákladovém prostoru tři migranty z Afganistanu, z toho dva byli ještě nezletilí. Policie je na místě zadržela spolu s řidičem.

Při vykládce kamionu na pražském Smíchově nalezl řidič v nákladovém prostoru tři migranty.

V minulém týdnu policisté v Praze prostřednictvím tísňové linky přijali oznámení, že v kamionu, který přivezl náklad z Maďarska, se ukrývá několik lidí.

Po příjezdu na místo policisté po otevření nákladového prostoru nalezli celkem tři cizince sedící na nákladu.

Všichni tři muži byli na místě zajištěni a převezeni na oddělení cizinecké policie ke zjištění totožnosti. Na základě dalšího prověřování se podařilo zjistit, že se jedná o šestnáctiletého, sedmnáctiletého a devatenáctiletého muže původem z Afghanistánu, kteří již v Maďarsku požádali o azyl.

Z tohoto důvodu policisté dva mladistvé předali Orgánu sociálně právní ochrany dítěte a třetího devatenáctiletého muže převezli do záchytového zařízení pro cizince, odkud poputuje zpět do Maďarska. Z důvodu podezření z převaděčství policisté na místě zadrželi i třiačtyřicetiletého řidiče.

Na základě provedených výslechů uprchlíků i samotného řidiče se nepodařilo prokázat, že by řidič o neoprávněném převozu uprchlíků věděl a z tohoto důvodu byl po dohodě se státním zastupitelstvím propuštěn na svobodu.

Video a foto: Policie ČR

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.