Vichřice trhala střechy. Tisíce lidí jsou bez elektřiny

(Aktualizováno před )

Stejně jako v minulých týdnech i dnes v noci a ráno měli hasiči velkou pohotovost kvůli silnému větru. Nejvíce problémů způsobil vichr na železnici. Na mnoha místech měly vlaky kvůli spadlým stromům velká zpoždění.
Problémy na železnici mají především na Havlíčkobrodsku, kde jsou mimo provoz tratě mezi Havlíčkovým Brodem a Šlapanovem, dále v úsecích Havlíčkův Brod – Rozsochatec, Ždírec nad Doubravou – Hlinsko v Čechách a Ledeč nad Sázavou a Vlastějovice. Tratě však byly přerušeny i v jiných částech republiky (Uhlířské Janovice – Ledečko, Rudoltice v Čechách – Lanškroun, Rumburk – Krásná Lípa, Slavonice – Dačice či Hlinsko v Čechách – Ždírec nad Doubravou). Na některých mistech zavedly České dráhy náhradní autobusovou dopravu.

Vítr však dělal neplechu i na silnicích. Na Benešovsku ve Zbořeném Kostelci spadl strom na autobus, nikdo však nebyl zraněn. U obce Kratonohy na Královéhradecku vítr dokonce převrátil návěs nákladního auta. Hodně popadaných stromů přes komunikaci řešili hasiči i na Jičínsku a Olomoucku.

Lidé však museli řešit i utržené střechy. Opět byl i v tomto ohledu největší problém na Havlíčkobrodsku, kde např. ve Věži z jednoho rodinného domku ulétla střecha až na komunikaci.

Silný vítr ve svém řádění nevynechal ani elektrické sloupy, takže pracovníci energetiky mají od rána skoro všude v republice napilno. V tuto chvíli je bez proudu kolem 30 tisíc lidí. “K nejpostiženějším oblastem patří Trutnovsko, Rychnovsko, Náchodsko,” uvedla regionální mluvčí energetické firmy ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

V Brně dokonce kvůli silnému větru uzavřeli úřady až do odvolání hřbitovy. Hrozí zde úrazy kvůli případným spadlým větvím.

V Čechách by se měl vítr utišit během odpoledních hodin, na Moravě až navečer.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz