Vicepremiérka Číny navštívila Slavii

V rámci své oficiální cesty do České republiky navštívila vicepremiérka Číny paní Sun Chunlan společně s ministrem sportu a vedením čínské fotbalové asociace klub SK Slavia Praha.

Za doprovodu majoritního akcionáře klubu, předsedy představenstva společnosti Sinobo Group pana Zhou Jinhui a viceprezidenta Zhu Gaoming ze společnosti CITIC Group, si prohlédla nové muzeum a stadion Slavie. Paní viceprezidentka se v rámci své návštěvy setkala s vedením klubu, A týmem žen a mládežnickým týmem U16, který vyhrál nedávný prestižní mezinárodní turnaj v Šanghaji.

Vicepremiérka Sun Chunlan sledovala také společný trénink mládežnické reprezentace Číny U14 a stejně starého týmu Slavie Praha vedený ředitelem Akademie Jiřím Plíškem a hráči A týmu Milanem Škodou, Josefem Hušbauerem a Přemyslem Kovářem.

Na závěr své zhruba hodinu a půl dlouhé návštěvy předala předsedovi představenstva SK Slavia Praha Jaroslavu Tvrdíkovi významný dar do muzea: repliku míče Cchu-ťü, starobylé čínské hry, která existovala už v III. – II. století před naším letopočtem. Roku 2004 ji FIFA prohlásila za předchůdkyni fotbalu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient