Vícemistři z Chodova zvládli začátek florbalové sezony na jedničku

Stejně jako futsalisté i ve florbale se rozjela naše nejvyšší mužská soutěž. Zatím je však tabulka po dvou kolech (pátek a neděle) velmi neúplná, protože např. obhájce titulu z Mladé Boleslavi, je v těchto dnech na turnaji ve Švédsku. A i Pardubice rozjedou sezonu se zpožděním.

Plný počet bodů má zatím Chodov, který v Ostravě vyhrál těsně o dva góly, v Brně však místní tým deklasoval. V druhém zápase se vyznamenal především Ondrušek, který vstřelil čyři branky a na další dvě přihrál.

Dvě vítězství mají na kontě i Střešovice, ty však první zápas proti Spartě vyhrály až v prodloužení.
Stejně jsou na tom Vítkovice, které zachraňovaly druhé vítězství až v nájezdech proti Znojmu. „Na start ligy perfektní prověrka. Jsem rád, že jsme se popasovali se hrou soupeře a předvedli kvalitu a sílu v útoku a tvrdou obranu,“ říká vítkovický trenér Pavel Brus k prvnímu zápasu v České Lípě. S výkonem svých hráčů po druhém utkání už tolik nadšený nebyl. „Po první třetině mohlo být hotovo, po druhé taky, no a pak z toho bylo drama. Do útoku jsme zahráli velmi dobře, ale pět obdržených gólů je strašně moc.“

Naopak úplně bez bodu jsou Česká Lípa a Brno. Jihomoravská metropole se musí rychle po dvou debaklech vzchopit. Dostat během dvou zápasů 23 branek, to by mohlo s psychikou brněnských hráčů hned na začátku sezony pěkně zatočit.

1. kolo
Střešovice – Sparta 6:5p
Královské Vinohrady – Znojmo 6:5
Ostrava – Chodov 6:8
Otrokovice – Brno 11:3
Česká Lípa – Vítkovice 2:7

2. kolo
Bohemians – Střešovice 4:7
Brno – Chodov 2:12
Znojmo – Vítkovice 5:6pn
Sparta – Otrokovice 5:2
Liberec – Česká Lípa 6:5

Program 3. kola
13. 9. 19:00 Střešovice – Brno
14. 9. 18:00 Ostrava – Bohemians
14. 9. 19:00 Víkovice – Sparta
14. 9. 19:00 Otrokovice – Mladá Boleslav
14. 9. 19:30 Chodov – Znojmo
14. 9. 20:00 Královské Vinohrady – Liberec
15. 9. 14:00 Pardubice – Česká Lípa

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient