Vícemistři z Chodova zvládli začátek florbalové sezony na jedničku

Stejně jako futsalisté i ve florbale se rozjela naše nejvyšší mužská soutěž. Zatím je však tabulka po dvou kolech (pátek a neděle) velmi neúplná, protože např. obhájce titulu z Mladé Boleslavi, je v těchto dnech na turnaji ve Švédsku. A i Pardubice rozjedou sezonu se zpožděním.

Plný počet bodů má zatím Chodov, který v Ostravě vyhrál těsně o dva góly, v Brně však místní tým deklasoval. V druhém zápase se vyznamenal především Ondrušek, který vstřelil čyři branky a na další dvě přihrál.

Dvě vítězství mají na kontě i Střešovice, ty však první zápas proti Spartě vyhrály až v prodloužení.
Stejně jsou na tom Vítkovice, které zachraňovaly druhé vítězství až v nájezdech proti Znojmu. „Na start ligy perfektní prověrka. Jsem rád, že jsme se popasovali se hrou soupeře a předvedli kvalitu a sílu v útoku a tvrdou obranu,“ říká vítkovický trenér Pavel Brus k prvnímu zápasu v České Lípě. S výkonem svých hráčů po druhém utkání už tolik nadšený nebyl. „Po první třetině mohlo být hotovo, po druhé taky, no a pak z toho bylo drama. Do útoku jsme zahráli velmi dobře, ale pět obdržených gólů je strašně moc.“

Naopak úplně bez bodu jsou Česká Lípa a Brno. Jihomoravská metropole se musí rychle po dvou debaklech vzchopit. Dostat během dvou zápasů 23 branek, to by mohlo s psychikou brněnských hráčů hned na začátku sezony pěkně zatočit.

1. kolo
Střešovice – Sparta 6:5p
Královské Vinohrady – Znojmo 6:5
Ostrava – Chodov 6:8
Otrokovice – Brno 11:3
Česká Lípa – Vítkovice 2:7

2. kolo
Bohemians – Střešovice 4:7
Brno – Chodov 2:12
Znojmo – Vítkovice 5:6pn
Sparta – Otrokovice 5:2
Liberec – Česká Lípa 6:5

Program 3. kola
13. 9. 19:00 Střešovice – Brno
14. 9. 18:00 Ostrava – Bohemians
14. 9. 19:00 Víkovice – Sparta
14. 9. 19:00 Otrokovice – Mladá Boleslav
14. 9. 19:30 Chodov – Znojmo
14. 9. 20:00 Královské Vinohrady – Liberec
15. 9. 14:00 Pardubice – Česká Lípa

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak