Search
Close this search box.

Vícemistři Evropy si řekli „ANO“

To že se Denisa Rosolová se Sebastianem Helceletem vzali, není žádná překvapivá zpráva. Mluvili o tom už dříve a navíc mají dceru Evelin. Přesto je to událost, která potěšila celé české atletické prostředí.

Své „ANO“ si oba sympatičtí atleti řekli o víkendu v romantickém prostředí vesnice Suhrovice poblíž Jičína. „Nádherný den plný lásky, pohody a porozumění. Nemohla jsem chtít krásnější svatbu!“ svěřila se na instagramu se svými pocity Denisa Rosolová, nyní již vlastně Helceletová.

Novomanželku znali sportovní příznivci nejdříve jako Ščerbovou, což je její jméno za svobodna. Poté si převzala jméno od svého prvního manžela tenisty Lukáše Rosola a nyní je tedy Helceletová.
Jejím největším úspěchem je stříbrná medaile z venkovního mistrovství Evropy na 400m překážek v roce 2012. Byla velmi úspěšná i ve čtvrtkařských štafetách (stříbro v hale 2010 a bronz venku 2012). Jediné velké zlato získala na halovém evropském šampionátu v roce 2011, kdy utekla ve finále všem čtvrtkařkám.
Když Denisa Rosolová oznámila své těhotenství, zároveň poznamenala, že tím ukončuje svou závodní kariéru. K atletice by se ráda časem vrátila jako trenérka.

To Sebastian Helcelet je nadále aktivním sportovcem. Zatím se mu sice nedaří navázat na desetibojařské legendy Roberta Změlíka, Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho, ale i tak se může pochlubit např. stříbrem z evropského desetiboje zpřed třemi lety. V hale získal o rok později v sedmiboji bronz.

foto: iROZHLAS

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient